×

Ekspert zdradza jak często powinno się myć włosy. To może Cię zaskoczyć!

Niektórzy myją włosy codziennie inni co kilka dni. To bardzo indywidualna kwestia. Ponadto obecnie na rynku dostępne są kosmetyki „tuszujące” nieumyte włosy, czyli suche szampony. Co jednak będzie dla nich najlepsze?

źródło: canva

źródło: canva

W zależności od długości włosów, zabieg ten trwa od kilku minut do nawet godziny (z suszeniem). Nie każdy ma na to czas i ochotę. Na rynku dostępne są szampony w proszku, które niwelują oznaki przetłuszczonych włosów. Jednak według ekspertów tego typu produkty używane zbyt często mogą zaszkodzić naszym włosom.

Według stylisty fryzur Justina Andersona włosy najlepiej myć dwa do trzech razy w tygodniu.

To sprawi, że będą zdrowe i lśniące. Codzienne mycie pozbawia ich naturalnych olejków, a gorąca woda i suszarka niszczą kosmki.

Co zrobić w sytuacji kiedy Twoje włosy następnego dnia wyglądają źle?

źródło: canva

źródło: canva

Nie każdy może pozwolić sobie na mycie włosów co 2 lub 3 dzień. Aby Twoje włosy nie przetłuszczały się zbyt szybko, należy je do tego przyzwyczaić. Najlepiej byłoby gdybyś „przetrzymała” je przez kilka dni w takim stanie jakim są. Możesz zrobić to na weekend kiedy nie musisz iść do pracy. To ustabilizuje produkcje naturalnych olejków w skórze głowy, dzięki czemu Twoje włosy nie będą się tak szybko przetłuszczać.

Dobrym sposobem jest związanie włosów w kucyk lub warkocz, dzięki czemu nie będzie widać, że są nieświeże.

Ponadto warto zwrócić uwagę na produkty, których używasz do pielęgnacji włosów. Dla przykładu, gdy szampon jest za silny niszczy naturalny płaszcz hydrolipidowy. To wpływa na pracę gruczołów łojowych, które zapobiegają wysuszaniu skóry głowy, produkując więcej sebum.

Pamiętaj również o tym, aby nie kłaść się z mokrymi włosami. To sprzyja powstawaniu uszkodzeń, puszeniu się i plątaniu pasm.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować