×

11 porad ratujących Twoje zdrowie przed szkodliwym działaniem smartfonów

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada telefon komórkowy i nikogo nie dziwi, że to nieodłączny element życia. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie funkcjonowania bez komórki. Wykorzystują ją nie tylko do dzwonienia i pisania SMS-ów, ale do grania, robienia zdjęć czy słuchania muzyki. Smartfon po prostu musi być z Wami na każdym kroku… nawet w toalecie! Mało tego – są osoby, które śpią z telefonem pod poduszką. Czy wiecie, że częste stosowanie telefonów ma szkodliwy wpływ na Wasze zdrowie?

Właśnie tę kwestię zaczęli badać naukowcy z Weizmann Institute of Science. Chcieli zorientować się, jak promieniowanie elektromagnetyczne w telefonach komórkowych może wpływać na ludzki organizm.

<a href=Pixabay">

Pixabay

Poziom promieniowania SAR („Specific Absorption Rate” lub „Specific Absorption Rate”) wskazuje, jaki poziom promieniowania z telefonu dostanie się do organizmu. Maksymalna wartość wynosi 1,6W na kilogram. Każdy kraj ma związane z tym normy i przepisy.

Oczywiście nie zapominaj o tym, że możesz coś dla siebie zrobić, aby zmniejszyć szkodliwe skutki promieniowania telefonów komórkowych.

<a href=Pixabay">

Pixabay

Wystarczy, że będziesz stosować się do tych 11 punktów:

 1. Nie rozmawiaj długo przez telefon.
 2. Jeśli nie używasz telefonu, włącz tryb samolotowy.
 3. Nawiązywanie połączenia ma największe promieniowanie. Gdy wybierasz numer, nie trzymaj komórki przy uchu.
 4. Nie śpij z telefonem.
 5. Nie trzymaj go cały czas przy sobie.
 6. Nie noś go w kieszeni spodni, kurtki, bluzy. Jeśli już musisz, włóż go do torby.
 7. Należy uważać, aby nie zasłaniać anteny telefonu komórkowego.
 8. Korzystaj z zestawu słuchawkowego, słuchawek lub trybu głośnika.
 9. Jeśli możesz rozmawiać tylko przez komórkę, zmieniaj strony.
 10. Jeśli masz dzieci, nie powinny zbyt długo korzystać z komórki. Mózg w młodym wieku wciąż się rozwija, więc emitowane promieniowanie może go uszkodzić znacznie bardziej niż w przypadku osób dorosłych. Udowodniono to w przeprowadzonych badaniach!
 11. Zrezygnuj z folii, które mają niwelować promieniowanie. W gruncie rzeczy telefon wytwarza ich więcej niż gdyby nie było tej ochrony!
<a href=pixabay">

pixabay

Może Cię zainteresować