Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

Mama stworzyła w swoim domu „jadalną piaskownicę” dla swojego dziecka. To genialny pomysł!

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy. Lepienie babek, przerzucanie i grabienie piasku czy też uzupełnianie kolejnych, dziecięcych wiaderek piaskiem to coś, czemu nie potrafi oprzeć się praktycznie żaden maluch. Początki zabawy w piaskownicy bywają jednak trudne, zwłaszcza dla tych najmniejszych dzieci, które dopiero co poznają świat za pomocą zmysłu smaku. To m.in. z tego powodu pewna kobieta wpadła na genialny pomysł i stworzyła dla swojego malucha… „jadalną piaskownicę”

Niebezpieczeństwa czyhające w piaskownicy. Jak się przed nimi ustrzec?

Zanim przejdziemy do genialnego pomysłu internautki, zostańmy na chwilę przy zabawie w prawdziwej piaskownicy. Przede wszystkim rodzic powinien bacznie obserwować, czy dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo. W końcu nigdy nie wiadomo, co maluchowi może przyjść do głowy. Na tym jednak nie koni

Państwowa Inspekcja Sanitarna opublikowała jakiś czas temu listę pasożytów zamieszkujących piaskownicę.

Państwowa Inspekcja Sanitarna

To niejedyne tego typu niespodzianki, które można spotkać w piaskownicy. Do równie często spotykanych, choć być może mniej oczywistych, należą: wszawica, bakterie e coli, salomonella, toksokaroza czy świerzb. Oczywiście nie oznacza to, że ze względu na wszystkie te „dodatki” dziecko powinno unikać piaskownicy. Nie mniej jednak warto zachować przy tym wszelkie środki ostrożności, jak chociażby:

  • myć dziecku ręce po każdej wizycie w piaskownicy
  • nosisz ze sobą chusteczki antybakteryjne lub płyn antybakteryjny
  • pilnować, aby dziecko nie wkładało do buzi brudnych palców
  • zabierać dziecko na place zabaw, w których regularnie wymieniany jest piasek
  • zwracać uwagę, czy inni nie przychodzą do piaskownicy ze zwierzętami
jadalna piaskownica
Pixabay

Genialny sposób na stworzenie „jadalnej piaskownicy”

Nie chcesz, aby Twoje dziecko bawiło się w prawdziwej piaskownicy? A może najzwyczajniej w świecie nie masz do niej dostępu, bo przykładowo najbliższa piaskownica znajduje się kilometry od Twojego miejsca zamieszkania? Jeśli odpowiedź choć na jedno z tych pytań brzmi twierdząco, mamy dla Ciebie coś, co rozwiąże Twój problem.

Użytkowniczka TikToka, @elleannachristine, podzieliła się sposobem, dzięki któremu wytwarza jadalny piasek dla swojej pociechy. Jedyne, czego potrzebuje to blender i płatki Cherrios, które można kupić niemal w każdym sklepie spożywczym. Więcej do sposoby wytworzenia owego „piasku” chyba nie trzeba dodawać. Po prostu wystarczy zblendować odpowiednią ilość płatków i piaskownica gotowa!

@elleannachristine🌞🐠🌴 ##fyp ##sensoryplay ##upcycling

♬ Laxed (Siren Beat) – Jawsh 685

I choć „jadalny piasek” nie jest nowym odkryciem, bowiem w sieci pojawiło się już wiele nagrań dotyczących jego przygotowania,nagranie naszej bohaterki zostało odtworzone ponad 2,5 miliona razy i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród mam. Wielu rodziców wciąż nie wie, w jak prosty sposób można zorganizować dziecku mnóstwo dobrej zabawy. Jest jednak jedna wada tej metody. Kiedy Twoje dziecko już zasmakuje tego rodzaju rozrywki, możesz mieć pewność, że w momencie, gdy znajdzie się w prawdziwej piaskownicy, a piasek trafi do jego buzi, będzie niemile zaskoczone.

Podziel się tym nagraniem zwłaszcza z innymi mamami. Niech wiedzą, w jak prosty sposób można zorganizować swojego dziecku wspaniałą zabawę.

Źródła: www.buzzfeed.com
Fotografie: www.tiktok.com