×

Skuteczne metody w leczeniu infekcji, których uczą na kursach ziołolecznictwa

Infekcje znane są z tworzenia okropnych doświadczeń. Nigdy nie są wystarczająco złe, by pójść do lekarza, ale ich subtelne irytacje z pewnością tworzą dla nas nędzny czas.

Na szczęście istnieje wiele środków zaradczych w domu dla infekcji!

#1 Infekcje gardła – jeden z najbardziej powszechnych i nieprzyjemnych objawów lub rodzajów infekcji. Ból gardła może naprawdę sprawić, że będziesz nieszczęśliwy

Parujący prysznic lub bliskość kubka z gorącą herbatą może pomóc złagodzić ból gardła. Prosta czynność wdychania wilgotnego powietrza naprawdę działa!

Na nieco więcej, pochyl się nad garnkiem gorącej wody z ręcznikiem nad głową, zatrzymując parę.

Możesz nawet dodać olejek miętowy do wody, aby uzyskać dodatkowe kojące.

Niezależnie od tego, czy palisz, czy nie, należy go unikać za wszelką cenę, gdy masz ból gardła. Rzuć palenie lub unikaj biernego palenia, aby uniknąć podrażnienia i suchego kaszlu z bólem gardła.

Zmieszaj sok pomidorowy z gorącą wodą, w stosunku 1:1 i przepłucz gardło. Pomidory zawierają likopen, a ostra papryka w ostrym sosie zawiera kapsaicynę; każdy z nich działa, by złagodzić ból gardła.

#2 Infekcje zatok wywoływane są przez zapalenie zatok, które prowadzi do objawów takich jak duszność, gorączka, bóle głowy, a nawet ból twarzy

Kiedy zatoki przestaną być tak zaognione, większość z tych objawów rozwiąże się sama. Oto kilka sztuczek, aby przyspieszyć ten proces.

Jednym z łatwych sposobów na zrobienie długotrwałego, ciepłego kompresu jest użycie wilgotnej ściereczki i torby z zamkiem błyskawicznym.

W pełni namoczyć ściereczkę, złożyć ją i włożyć do torby z zamkiem błyskawicznym. Ściereczka powinna być ciepła, a nie gorąca. W tym momencie zapnij torbę, a to zatrzyma ciepło. Nałóż na twarz na 10-15 minut, aby zmniejszyć zatory i zmniejszyć przekrwienie.

Płukanie słonej wody

Pół łyżeczki soli rozpuścić w przegotowanej wodzie. Pozwól mu ostygnąć do ciepłej temperatury i użyj go do przepłukania nosa, zabijając bakterie.

Ostre jedzenie

Gorące i pikantne jedzenie może rzeczywiście pomóc w otwarciu kanałów, co czyni je bardzo przydatnym narzędziem w zwalczaniu infekcji zatok.

Punkty ciśnienia twarzy

Naciskanie pewnych punktów nacisku, takich jak między brwiami lub punktów na obu nozdrzach, może pomóc zmniejszyć zatory i złagodzić ból, umożliwiając pobudzenie i oczyszczenie kanałów nosowych i jamy zatok.

#3 Infekcje skóry

Infekcje skóry występują w różnych odmianach i są klasyfikowane jako pasożytnicze, wirusowe, bakteryjne lub grzybicze. Podczas gdy konieczne jest skorzystanie z leczenia, aby je wyleczyć, te domowe środki zaradcze będą czynić cuda, aby zmniejszyć ich objawy.

Zmiana diety

Istnieje wiele rodzajów żywności, które pomogą zwalczyć infekcje skóry i ogólnie są po prostu bardzo dobre dla Ciebie. Pokarmy o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjne są dla Ciebie doskonałe. Nawet przyprawy takie jak czosnek, miód, imbir i kurkuma mogą być dodawane do posiłków w celu uzyskania tych właściwości. Kolejnym świetnym przykładem jest jogurt, który zawiera probiotyki, które powstrzymują szkodliwe bakterie.

Olejek z drzewa herbacianego

Działa jako środek antyseptyczny, zabijając infekcje i zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się.

#4 Infekcje oka

Wirusy, grzyby lub bakterie mogą przedostać się do oka lub obszaru wokół niego, powodując zakażenie oka. Objawia się to zaczerwienieniem, wydzieliną, swędzeniem i obrzękiem wokół oczu. Aby zwalczać infekcje oka lub je zapobiegać, wypróbuj te metody.

Torebki herbaty

Zrób sobie miły, gorący kubek kojącej herbaty; następnie połóż zużyte torby na oczach, gdy są jeszcze ciepłe. Niech odpoczywają tam przez dziesięć do piętnastu minut, aby zmniejszyć podrażnienie.

Sól

Stwórz płyn do przemywania, rozpuszczając sól w gorącej wodzie, a następnie pozwalając jej ostygnąć do letniej. To płukanie oczu usunie bakterie z oka, pomoże zrównoważyć poziom pH i złagodzić dyskomfort.

#5 Infekcje pokarmowe

Infekcje przenoszone przez żywność mogą być co najmniej uciążliwe, a wszyscy doświadczyliśmy objawów bólu brzucha i dyskomfortu, wymiotów lub biegunki. Oto kilka naturalnych środków, które mogą łagodzić objawy infekcji przenoszonych przez żywność.

Pozostań nawodniony

Podobnie jak w przypadku niemal każdego rodzaju dolegliwości, picie dużej ilości wody może jedynie pomóc w usunięciu choroby. To samo dotyczy chorób przenoszonych przez żywność, w których organizm traci dużo wody. Utrzymanie stanu nawodnienia pomoże w zasadniczym zmywaniu infekcji.

Węgiel aktywny

Spróbuj spożywać węgiel za pomocą tabletek, ponieważ jest to bardzo skuteczny środek do wchłaniania zarówno bakterii, jak i toksyn, a następnie usuwania ich z organizmu.

Banany

Potas w bananach jest niesamowicie skuteczny w łagodzeniu biegunki.

Herbata ziołowa

Każdy rodzaj herbaty ziołowej jest skuteczny w przypadku objawów infekcji pokarmowych, takich jak nudności. Herbata z rumianku i mięty pieprzowej to doskonałe przykłady ziołowych herbat, które mogą neutralizować infekcje i usuwać dolegliwości żołądkowe.

Czy próbowałeś już któryś z nich? Co zadziałało u Ciebie? Daj znać w komentarzach poniżej!

Może Cię zainteresować