×

Jak często powinniśmy uprawiać seks w zależności od wieku? Mamy odpowiedź na nurtujące was pytanie!

Kiedy ludzie się starzeją, ilość seksu, którą uprawiają, gwałtownie spada. Nie zawsze jest to spowodowane utratą popędu płciowego.

Od zawsze zadajemy sobie więc pytanie, ile i jak często powinniśmy uprawiać seks?

Według sekspertów, ilość zbliżeń zależy od wielu czynników – wiek, stan zdrowia, popęd płciowy, status związku. Przeprowadzone badania rzucają nieco więcej światła na całą sprawę.

Chyba nikt nie będzie zaskoczony, że osoby między 18 a 29 rokiem życia uprawiają najwięcej seksu. Spędzają czas w pościeli razem z partnerem średnio 112 razy w roku.

Z kolei osoby między 30 a 39 rokiem życia uprawiają seks 86 razy w roku, czyli średnio dwa razy w tygodniu. Po 40 liczba ta spada do 69 razy w ciągu roku.

Zgodnie z badaniami, ilość seksu w późniejszym wieku spada ze względu na stres, zobowiązania rodzinne i przeszkody fizyczne.

Również wygląd zewnętrzny i bariera psychiczna może wprowadzać wiele zamieszania, co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem aktywności seksualnej.
Wiele osób postrzega swoje ciało „jako mało atrakcyjne” i nieszczególnie seksowne. Wiek więc w jakiś sposób staje się przeszkodą.

Jak dużo seksu powinniśmy więc uprawiać w zależności od wieku?

źródło: canva

źródło: canva

Problem w tym, że wraz z wiekiem zwiększają się szansę na rozwinięcie przewlekłej choroby, co z kolei negatywnie wpływa na częstotliwość i jakość aktywności seksualnej.

Badania pokazują, że przeciętny człowiek jest usatysfakcjonowany uprawiając seks raz w tygodniu, bez względu na wiek. Jednak nie warto trzymać się sztywnych zasad!

Niekoniecznie jest też tak, że im więcej tym lepiej. Pary, które częściej uprawiają seks, są znacznie szczęśliwsze, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze mamy na to ochotę. Codzienne uprawianie seksu wcale nie oznacza, że sytuacja w związku i nasze samopoczucie poprawi się, niekiedy może przynieść nawet odwrotne skutki i frustrację.

źródło: canva

źródło: canva

Raz w tygodniu to magiczna liczba praktycznie dla wszystkich. Spośród 30 tysięcy przebadanych, wiek, orientacja, czy długość związku nie grały znaczącej roli w poziomie satysfakcji. Każda para była tak samo ukontentowana swoim życiem seksualnym.

Odpowiadając na nurtujące nas pytanie: seks raz w tygodniu jest jak najbardziej w porządku. Nie trzymajmy się jednak sztywnych statystyk 😉

Może Cię zainteresować