Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

OZZPiP podało, ile pielęgniarek zakaziło się COVID-19 i ile z nich zmarło

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) podał, ile pielęgniarek zmarło od początku pandemii w Polsce na COVID-19. Tysiące kolejnych wciąż jest zakażonych, a kilkanaście przebywa w ciężkim stanie w szpitalach.

OZZPiP podało, ile pielęgniarek zakaziło się COVID-19 i ile z nich zmarło

Wczoraj, 24 listopada, OZZPiP na podstawie danych zebranych z placówek objętych działaniem OZZPiP przygotował dokument, w którym została zawarta liczba zakażonych COVID-19 pielęgniarek i położnych.

Pxfuel

Z raportu dowiadujemy się, że z powodu COVID-19 od początku pandemii w Polsce zmarło 21 pielęgniarek (dane na dzień 23 listopada 2020 roku). Dla porównania przypomnijmy, że w raporcie na dzień 27 października 2020 roku odnotowano 6 zgonów pielęgniarek.

Kolejne dane przedstawiają się następująco:

  • liczba zakażonych pielęgniarek i położnych: 5336
  • liczba pielęgniarek i położnych objętych kwarantanną: 1312
  • liczba hospitalizowanych pielęgniarek i położnych: 58 (14 z nich jest w ciężkim stanie)
  • liczba pielęgniarek i położnych przebywających w izolacji: 1367
Facebook

Pielęgniarka po 8 miesiącach pracy przy chorych na COVID-19 zmieniła się nie do poznania

Pandemia zmienia ludzi. Tyczy się to zwłaszcza osób, które walczą z COVID-19 na pierwszej linii frontu. 27-letnia Kathryn jest z zawodu pielęgniarką. Blisko 8 miesięcy od momentu podjęcia pracy udostępniła wstrząsające zdjęcia, które odzwierciedlają jak bardzo praca wpłynęła na jej wygląd zewnętrzny. Dziś przez jej twarz przemawia ogromne zmęczenie i poświęcenie w imię innych. W imię potrzebujących. Zdjęcia przed i po możesz zobaczyć TUTAJ.

Kathryn

Koronawirus raport

Ministerstwo zdrowia podało dziś informację o kolejnych 15 362 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19. Czy to znak, że epidemia się wypłaszcza? Niekoniecznie zważywszy na fakt, że w ciągu ostatniej doby wykonano zaledwie ponad 48,4 tys. testów.

Niestety, znów padł rekord ofiar śmiertelnych pandemii. Z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby, co w sumie daje 674 zgony.

Źródła: Facebook OZZPiP
Fotografie: www.pxfuel.com