×

Ibuprofen zwiększa ryzyko zawału o 50%! Niepokojące statystyki!

Ile razy w swoim życiu zażyłeś lek przeciwbólowy? Pewnie tak jak ja, nie jesteś w stanie tego policzyć. Skoro tak jest, to wiedz, że zrobiłeś to o wiele razy za dużo!

Najnowsze badania pokazują, że przyjmowanie np. Ibuprofenu może zwiększyć ryzyko zawału serca o nawet 50%

Zanim zażyjesz następną tabletkę, koniecznie się zastanów, czy to jest dobre rozwiązanie.

Jeżeli kiedykolwiek czytałeś ulotkę dołączoną do leków, to na pewno znalazłeś tam ostrzeżenie o wrzodach, udarach i atakach serca

Zapewne nie zdawałeś sobie sprawy z wysokiego ryzyka uszkodzenia, ale im częściej zażywasz takie tabletki, tym większa szansa na zachorowanie.

Naukowcy przeanalizowali dane medyczne zebrane z ponad 446 000 pacjentów z Kanady i Europy. Pośród tej grupy, aż 60 000 miało zdarzenie kardiologiczne!!!

Wszyscy brali tabletki przeciwbólowe co najmniej tydzień, w którym było przeprowadzone badanie.

Musisz być świadomy, że ryzyko jest większe dla osób z istniejącymi chorobami serca

Co więcej, Ci którzy przyjmują leki przeciwbólowe na przewlekłe problemy, powinni się mocno zastanowić.

Z badań wynika, że przyjmowanie 1200 mg lub więcej Ibuprofenu przez 8 dni może drastycznie zwiększyć ryzyko zawału serca

Odrębne badanie wykazało, że to właśnie Ibuprofen był najgorszym sprawcą zawału mięśnia sercowego. Zwiększał szanse aż o 50%!

Lekarze są świadomi takiego zagrodzenia, dlatego możesz porozmawiać ze swoim na ten temat. Jeżeli przyjmujesz stałe leki i leki przeciwbólowe, koniecznie mu o tym powiedz.

Musisz pamiętać, że leki przeciwbólowe nie pokonują problemu, a tylko uśmierzają ból, który jest oznaką, że dzieje się w Twoim organizmie coś złego

Co ciekawe, niektóre tabletki przeciwbólowe zostały już wycofane z rynku. Skąd mamy mieć pewność, że w przyszłości nie będzie to właśnie ten lek, który Ty zażywasz?

Może Cię zainteresować