×

5 naturalnych sposobów na przywrócenie równowagi hormonom. Zrzucisz nawet zbędne kilogramy

Normalna produkcja hormonów ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jeśli Twoje ciało doświadcza jakichkolwiek zmian w poziomie hormonów, możesz cierpieć z powodu wielu mniej przyjemnych objawów, zaczynając od suchej lub swędzącej skóry, zmęczenia i wahań nastroju, a kończąc na PMS, przybieraniu na wadze i migrenach. Na szczęście możesz poprawić swoje zdrowie hormonalne, wprowadzając nowe nawyki do swojego zwykłego stylu życia.

Poznaj najbardziej skuteczne sposoby na utrzymanie równowagi hormonalnej bez użycia żadnych leków

#1 Popraw krążenie krwi w macicy – wydajne krążenie ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania równowagi hormonów

Więc jeśli Twój okres zaczyna się lub kończy dużą ilością ciemnobrązowej krwi to Twoja macica prawdopodobnie potrzebuje pomocy. W takim przypadku spróbuj samodzielnie wykonać masaż lub wypij gorącą herbatę przygotowaną ze świeżego imbiru.

#2 Jedz więcej jajek – aby zoptymalizować zdrowie hormonów, zaleca się spożywanie co najmniej 20-30 gramów białka na posiłek

Wśród wszystkich wysokobiałkowych pokarmów jajka są uważane za najbardziej pożywne. Jedząc je codziennie, możesz obniżyć poziom insuliny i greliny, hormonu, który sprawia, że ​​czujesz się głodny. Jaja pomagają także w szybszym metabolizmie i dzięki nim szybciej tracisz na wadze.

#3 Ćwicz oddychanie przeponowe – według tradycyjnej medycyny chińskiej Twoje emocje i hormony są ze sobą ściśle powiązane w następujący sposób:

Strach wpływa na poziom kortyzolu i może powodować problemy z narządami rozrodczymi, nerkami i nadnerczami.

Frustracja, niecierpliwość i nieprzebaczenie są powiązane z brakiem równowagi estrogenu i mogą powodować choroby w wątrobie.

Obawa i niepokój są związane z poziomem insuliny i mogą prowadzić do cukrzycy.

Jeśli czujesz się zestresowany, zły lub przytłoczony, spróbuj ćwiczyć głęboki oddech przez co najmniej 15-20 minut, dwa razy dziennie. Pomoże to w obniżeniu poziomu hormonów stresu i poprawi ogólne samopoczucie.

#4 Większość pestycydów, nawozów i hormonów wzrostu stosowanych w żywności, którą zwykle jesz, może zniszczyć system hormonalny

Na przykład pestycydy zazwyczaj zawierają ksenoestrogeny, są to syntetyczne hormony, które mylą narządy wewnętrzne, ponieważ imitują naturalny żeński hormon estrogenu.

Tak więc najprostszym sposobem na przywrócenie równowagi hormonalnej jest zmiana nawyków żywieniowych. Aby to zrobić, zawsze sprawdzaj etykiety żywności i unikaj zakupu paczkowanych produktów spożywczych. Lepiej jest też znaleźć dobrych sprzedawców internetowych i kupować od nich żywność ekologiczną.

Należy również unikać jedzenia GMO, ponieważ są one zwykle spryskiwane glifosatem. Ten herbicyd może powodować problemy hormonalne i prowadzić do depresji, niepłodności, wad wrodzonych, a nawet raka.

#5 Weź kąpiel detoksową – relaksująca kąpiel z solami gorzkimi pomoże Ci zwiększyć poziom magnezu w ciele i obniżyć poziom hormonów stresu w tym samym czasie

Napełnij wannę ciepłą wodą i dodaj do niej 1-3 szklanki soli Epsom (sól gorzka). Oprócz soli Epsom można również dodać 1/2 szklanki sody oczyszczonej i kilka kropli olejków eterycznych. Mocz się w wannie przez około 12 minut, a następnie opłucz się czystą wodą.

Czy znasz inne sposoby naturalnej równowagi hormonów? Podziel się wrażeniami z nami w komentarzach!

Może Cię zainteresować