Kategorie Medycyna naturalnaOdżywianieZdrowie

8 herbat, które spalają więcej tłuszczu niż godzina na siłowni. Pij codziennie!

Czy wiesz, że to właśnie herbata jest najczęściej spożywanym napojem zaraz po wodzie? Zapewne dlatego, że jej regularne spożywanie wykazało wiele korzyści zdrowotnych. Czy Ty także należysz do tej grupy osób, które codziennie piją herbatę?

Niektóre badania mówią, że picie dobrych jakościowe herbat powoduje utratę wagi i zmniejsza tłuszcz w obrębie brzucha

Jaka herbata jest Twoją ulubioną? Po tym artykule na pewno wybierzesz swoją faworytkę!

#1 Zielona herbata – najbardziej znana z rodzajów herbat

Wiąże się z różnymi korzyściami zdrowotnymi. Jest to również jedna z najbardziej skutecznych herbat, jeśli chodzi o utratę wagi. Wynika to z faktu, że ekstrakt z zielonej herbaty jest wyjątkowo bogaty w katechiny, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Poprawia metabolizm i zwiększa spalanie tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha.

#2 Herbata Puerh – w Polsce zaliczana do herbat czerwonych

Unikalna forma herbaty o nazwie Puerh pochodzi od miasta Pu-erh w prowincji Yunnan. Jest fermentowana przez reakcję chemiczną pomiędzy pożytecznymi bakteriami i suszoną światłem słonecznym herbatą podstawową. Ma uspokajający, ziemisty zapach, który rozwija się z biegiem czasu i ludzie zwykle lubią go pić po posiłku. Niektóre badania przeprowadzono na zwierzętach i ludziach, które wykazały, że herbata Puerh jest w stanie zwiększyć utratę wagi. Herbata Puerh tłumi syntezę kwasów tłuszczowych, która następnie wpływa na proces lipogenezy przekształcając tłuszcz w energię niemal natychmiast po posiłku.

Post udostępniony przez @lanybomsnow

#3 Czarna herbata – bogata w składniki odżywcze

Czarna herbata jest bogata w przeciwutleniacze zwane flawonoidami lub inaczej polifenole, które wiążą się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, takimi jak utrata wagi. Ponadto polifenole w czarnej herbacie pomagają w produkcji krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych przez jelita, które, jak wykazano, zwiększają metabolizm.

#4 Herbata Oolong – to tradycyjny rodzaj chińskiej herbaty, która została częściowo utleniona

Jest często opisywany jako mający owocowy, pachnący aromat i bardzo wyjątkowy smak. Różne badania wykazały, że herbata oolong może promować utratę wagi poprzez poprawę procesu spalania tłuszczu i przyspieszenie metabolizmu.

#5 Biała herbata

Biała herbata jest bardzo lekko przetworzona i starannie wybierana, gdy roślina jest jeszcze młoda. Ma bardzo wyraźny smak, który różni się od innych rodzajów herbaty. Korzyści płynące z białej herbaty zostały dobrze zbadane na przestrzeni lat i obejmują zarówno poprawę zdrowia, jak i zabijanie komórek nowotworowych.

#6 Herbata z melisy – znana ze swoich uspokajających efektów

Jest jednym z najbardziej polecanych napojów dla ogólnego zdrowia. Oprócz zmniejszania stresu, promowania snu oraz poprawy kondycji skóry i włosów, herbata z melisy jest doskonałym napojem dla osób, które chciałyby poprawić trawienie.

#7 Herbata cynamonowa – ma naturalnie niską kaloryczność

Co więcej, może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi, co prowadzi do mniejszej ilości kalorii i zapobiegania przybieraniu na wadze. Regularne spożywanie cynamonu zachęca układ trawienny do prawidłowego funkcjonowania i może być nową pigułką cudu na odchudzanie, szczególnie w przypadku tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

#8 Herbatka z kurkumą – ma wiele zalet zdrowotnych

Głównym przeciwutleniaczem w tej przyprawie jest kurkumina, która jest substancją przeciwzapalną, używaną od stuleci w medycynie chińskiej. Kurkuma może pomóc w kontrolowaniu przybierania na wadze, eliminowaniu otyłości i leczeniu zaburzeń metabolicznych.

Cytryna i imbir – dodane do herbaty działają cuda!

Cytryna i imbir mają wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia, a pobudzenie metabolizmu jest jednym z nich. Mają także zdolność do zwiększenia energii 3 razy więcej niż kawa i cukier! Są bogate w antyoksydanty i mogą wzmocnić układ odpornościowy dzięki wysokiej zawartości witaminy C.

Które z powyższych herbat są twoimi ulubionymi i dlaczego?

Cenisz je za smak, czy działanie, które daje ich regularne picie?

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: www.freepik.com