Kategorie Medycyna naturalnaPoradyPrzepisy na domowe lekiZdrowieZiołolecznictwo

Herbata, która pomaga na obrzęk stóp. Kosztuje jedynie 5 zł

Pietruszka, jak większość ziół, jest bardzo zdrowa. Jednak, poza swoimi walorami odżywczymi i smakowymi, może być używana jako lek! W dodatku, najwięcej swoich możliwości ujawnia pod postacią naparu.

Pietruszka na obrzęki

pietruszka
źródło: canva

Obrzęki kończyn mogą mieć wiele przyczyny – niewłaściwa dieta, problemy z układem krwionośnym, schorzenia nerek, miesiączka, zmiana pogody i wiele, wiele innych. Stan ten jest bardzo nieprzyjemny i może powodować ból oraz trudności w chodzeniu. Jeżeli szukamy rozwiązania, warto sięgnąć po napar z pietruszki. Ta roślina wykazuje działanie moczopędne, a to właśnie problemy z odprowadzaniem płynów są najczęstszym powodem obrzęków. W 2002 roku w „Journal of Etnofarmacology” opublikowano badanie, które potwierdza zdolność pietruszki do hamowania pomp jonowych potasu i sodu , a także stymulowania osmozy i przepływu moczu. Co więcej w przeciwieństwie do popularnych leków moczopędnych nie ma skutków ubocznych.

Zapobieganie nowotworom

pietruszka
źródło: canva

Mirystycyna, znajdująca się w natce pietruszki, jest znana z tego, że hamuje wzrost komórek nowotworowych. Prowadzone badania wykazują, że najefektywniej działa w przypadku raka płuc i żołądka – redukuje powstałe już zmiany nowotworowe i zapobiega powstawaniu kolejnych, a także chorobie w ogóle.

Wspieranie mózgu

Napar z natki pietruszki świetnie radzi sobie z symptomami spowodowanymi zaburzeniami pracy mózgu! Co więcej, poprawia pracę neuroprzekaźników, redukuje wpływ szkodliwych czynników na korę mózgową i poprawia pracę neuronów znajdujących się w mózgu.

Działa przeciwzapalnie

Pietruszka pełna jest witaminy C i antyoksydantów. Ponadto leczy ból spowodowany reumatyzmem i osteoporozą, a także bóle stawów. Łagodzi stany zapalne i przyspiesza ich leczenie, a konsumowana regularnie, zapobiega ich powstawaniu!

By przygotować herbatę z pietruszki będziecie potrzebować:

herbata z pietruszki
źródło: canva

Składniki:

– 5 gałązek pietruszki,
– połowy cytryny,
– 3 szklanek wody,
– łyżeczki miodu.

Przygotowanie:

Podgrzać wodę (nie powinna być całkowicie wrząca!) i zalać nią pietruszkę oraz cytrynę, uprzednio umieszczone w dzbanku. Przytrzyać łodygi pietruszki tak, by nie zostały całkowicie zalane i znajdowały się w górnej części naczynia. Odstawić na 5 minut. Po tym czasie wyjąć pietruszkę dodać cytrynę i miód. Pić kilka razy dziennie.

herbata z pietruszki
źródło: organicfacts.net
Źródła: motywatordietetyczny.pl