Kategorie Zdrowie

3 powody, dla których powinnaś przestać nosić gumkę do włosów na nadgarstku

Jak często zdarza Ci się zawieruszyć gumkę do włosów? A może robisz tak jak spora część kobiet i nosisz ją na nadgarstku, aby zawsze mieć ją przy sobie?

Być może słyszałaś, ze noszenie gumki do włosów na nadgarstku to nie najlepszy pomysł, ale nigdy nic sobie z tego nie robiłaś. Okazuje się, że ma to większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Gumka do włosów na nadgarstku. Dlaczego lepiej nie nosić jej na ręku?

#1 Problemy z krążeniem

Poprzez noszenie gumki na nadgarstku ograniczasz przepływ limfy przez naczynia krwionośne. W dłuższej perspektywie czasu możesz w ten sposób doprowadzić nawet do zespołu cieśni nadgarstka, co objawia się przewlekłym bólem, a nawet drętwieniem palców. Następnym razem więc dobrze się zastanów, zanim postanowisz po raz kolejny założyć gumkę do włosów na nadgarstek.

Reddit

#2 Niebezpieczna infekcja

Nieustanne noszenie gumki na nadgarstku może prowadzić do poważnej infekcji, o czym przekonała się chociażby Audree Kopp z USA, która o bardzo nieprzyjemnych konsekwencjach opowiedziała publicznie. Amerykanka w pewnym momencie zauważyła na swoim nadgarstku narastający guz. Guz, z który mnie poradziły sobie przypisane przez lekarza antybiotyki. Audree ostatecznie musiała przejść operację.

Ciągłe noszenie gumki do włosów na nadgarstku prowadzi do uszkodzenia powierzchni skóry na skutek tarcia i kompresji. Bakterie z gumki i wierzchniej warstwy skóry mogą finalnie przedostać się do rany prowadząc tym samym do niebezpiecznej infekcji.

CBS News

#3 Wygląd zewnętrzny

Co prawda ten punkt nie dotyczy naszego zdrowia, ale nie mniej jednak warto o nim wspomnieć. Nie oszukujmy się. Gumka do włosów na nadgarstku kobiety po prostu nie wygląda dobrze. O wiele lepiej zaprezentuje się na nim elegancka bransoletka czy stylowy zegarek.

Praktyczny sposób na przechowywanie gumek do włosów

Skoro noszenie gumek na nadgarstku nie jest najlepszym pomysłem, to co zrobić, aby mieć je zawsze przy sobie? Spróbuj wykorzystać do tego karabińczyk. Jest bardzo pojemny i niewielki, przez co możesz go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Z pewnością zmieści się w każdej, nawet najmniejszej torebce.

dyihsh
Źródła: brightside.me
Fotografie: www.reddit.com