×

4 zaskakujące powody, które przekonają Cię, że guma do żucia jest… zdrowa!

Mówi się, że żucie gumy nie jest dla nas zdrowe, tymczasem okazuje się, że jest wręcz przeciwnie! Mówimy tutaj oczywiście o gumie bez cukru. To ona zmniejsza stres, niepokój i napięcie, a także poprawia pamięć i pomaga w nauce! To nie wszystko, co potrafi. Okazuje się, ze guma do żucia szybko pozbywa się złych bakterii na naszych zębach, a co więcej pomoże kontrolować nasz apetyt co sprawdzi się u osób, które zamierzają schudnąć.

Ale czas ułożyć te wszystkie informacje i pokazać Wam, dlaczego żucie bezcukrowej gumy do żucia ma sens

#1 Guma do żucia zwiększa funkcję poznawczą

Podczas żucia gumy, sieci neuronowe w mózgu są aktywowane, co powoduje, że uwaga i czujność mają zdecydowanie lepszy poziom, a to prowadzi do poprawy wydajności poznawczych. Dlatego teraz wiesz, że jeżeli siedzisz nad projektem, pracą bądź nad nauką, możesz śmiało sięgnąć po gumę.

#2 Guma do żucia zmniejsza stres

W 2009 roku wykonano badania na grupie uczestników. Podzielono ich na dwie grupy i dano im zadanie, które wywoływało stres. Jedna grupa rozwiązywała go i żuła gumę do żucia, a druga zmagała się z problemem bez gumy. Wyniki wykazały, że guma do żucia nie tylko zmniejszała niepokój, lecz także kortyzol.

Czym jest kortyzol? To nic innego jak hormon stresu, który odpowiedzialny jest za te wszystkie nieprzyjemne uczucia. Guma faktycznie poprawia przepływ krwi do mózgu, co prowadzi do efektów antystresowych. A więc już wiesz, jak pomóc sobie w stresowej sytuacji.

#3 Guma do żucia zapobiega erozji zębów wywołanej przez kwas

Tak, ta mała guma może zdziałać cuda. Jeśli cierpisz na chorobę refluksową przełyku, guma sprawi, że będziesz po nią częściej sięgał. Taki kwas powoduje erozje zębów, czyli powoli je niszczy, a guma do żucia sprzyja połykaniu. Ten proces pomaga zatem szybciej usunąć kwas z przełyku.

Jeżeli jesteś po posiłku, weź gumę do buzi i żuj ją nawet przez 30 minut.

#4 Guma do żucia tłumi apetyt

Jeżeli walczysz ze zbędnymi kilogramami to powinieneś inwestować także w gumę do żucia. Jak to działa? Otóż ruch żucia powoduje stymulację orosensoryczną, uczucie, które pomaga rozwinąć sytość. Jest to swego rodzaju oszukiwanie naszego mózgu. Z kolei pragnienie wysokoenergetycznych przekąsek lub posiłków będzie łatwiejsze do kontrolowania.

Jestem przekonana, że myślisz teraz o gumie do żucia pod nieco innym kontem. I dobrze! Jak się okazuje, nie taki diabeł straszny jak go malują.

Źródła: www.curejoy.com
Fotografie: google.com, google.com (miniatura wpisu), www.freepik.com

Może Cię zainteresować