Kategorie Zdrowie

Domowe sposoby na pozbycie się uciążliwej grzybicy paznokci. W końcu uda Ci się ją pokonać!

Grzybica paznokci u stóp jest bardzo nieprzyjemna, ale niestety bardzo powszechna i dotyka coraz więcej osób. Wielkim minusem jest fakt, że bardzo ciężko się jej pozbyć. Musi być leczono przez kilka tygodni, a i tak nie ma pewności, czy za jakiś czas nie powróci ze wzmożoną siłą.

Ważne jest, aby leczyć choroby grzybicze możliwie jak najszybciej, bo w początkowej fazie łatwiej się ich pozbyć. Do tego przydadzą się te domowe sposoby, które warto szybko wdrożyć w życie.

November 17, 2013

Płyn do płukania ust

Oprócz zdrowych dziąseł i świeżego oddechu płyn działa także przeciw grzybom, ponieważ ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Wystarczy do miski wlać ciepłą wodę i trzy łyżki płynu. Zmiękczaj w ten sposób stopy raz dziennie przez 30 minut.

Sea Salt

Sól

Szczególnie Epsom może zwalczyć grzybicę paznokci. Pomaga także w detoksykacji paznokci i poprawia ich stan. Znów do miski wlej ciepłą wodę i wsyp 240g soli aż do całkowitego rozpuszczenia. Zażywaj takiej kąpieli stóp codziennie przez 30 minut.

Wybielacz

Oczywiście w tym temacie trzeba uważać, ale wybielacz skutecznie będzie walczyć z grzybicą.Wystarczy na 4 litry ciepłej wody dodać łyżeczkę produktu i moczyć nogi przez 30 minut.

109/365: Five, six, pick up sticks

Olejek z drzewa herbacianego

Ma naturalne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne i może być wykorzystywany do różnych chorób skóry i paznokci. Dlatego powinien on być stosowany bezpośrednio na paznokcie, najlepiej za pomocą wacika, na który naniesiesz 3-4 krople olejku. Powtarzaj czynność rano i wieczorem.

Cynamon

Jest bardzo skuteczny w walce z grzybami, ale bardzo istotne, aby stosować taki organiczny bez dodatku chemikaliów, aby osiągnąć pożądany efekt. W tym przypadku działasz od środka i pijesz cynamonową herbatkę przez trzy miesiące. Filiżanka dziennie powinna pomóc!

Miód

Pomaga zabić bakterie i grzyby, ponieważ wyciąga toksyny z organizmu. Ważne jednak, aby używać organicznego miodu, ponieważ dzięki niemu będziemy korzystać z jego właściwości. Łyżeczkę miodu wsmaruj w kłopotliwe miejsce. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie.

Maść Vicks VapoRub

Chociaż w głównej mierze nadaje się na katar i przeziębienie bardzo skutecznie walczy także z grzybicą. Na wacik nałóż produkt i przyłóż do paznokcia. Możesz przykleić plaster, aby całość się trzymała. Najlepiej zastosować przed snem.

Vintage Vicks Vaporub - 1980s

Ocet jabłkowy

Okazuje się, że potrafi zdziałać cuda w walce z grzybicą. Nasącz nim wacik i przykładaj trzy razy dziennie do chorobowo zmienionego miejsca.

Wskazówki:

  • Zarodniki grzybów mogą być w dowolnym miejscu w domu, zwłaszcza w ubraniach, skarpetkach lub butach. W związku z tym należy prać zawsze w temperaturze 60 °C
  • W leczeniu grzyba paznokci, szczególnie ważne jest, aby regularnie prać skarpetki i czyścić buty
  • Używaj dezynfekujących produktów do butów
  • Jeśli niepokoi Cię stan Twoich paznokci, koniecznie skonsultuj się z lekarzem
  • Przygotuj się na to, że leczenie może trwać nawet kilka miesięcy
Źródło i fotografie: gutfuerdich.co