×

Badanie: Japońscy badacze uważają, że grupa krwi mówi wiele o naszej osobowości

Są takie badania, na które trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. To w naszej ocenie bez dwóch zdań się do takich zalicza, ale mimo to postanowiliśmy się nimi z Wami podzielić. Japońscy naukowcy uważają, że możemy dowiedzieć to, jaką osobą jesteśmy, zdradza nasza grupa krwi.

Ketsueki-Gata – tak określana jest pseudonaukowa teoria osobowości na podstawie grupy krwi, która została rozpowszechniona m.in. w Japonii. Jeśli więc planujesz podróż do Japonii, lepiej dobrze zapoznaj się z tą teorią. Kto wie, czy ktoś nie będzie chciał poznać Twojej osoby na podstawie Twojej grupy krwi 🙂

Japońscy badacze uważają, że grupa krwi ma wpływ na naszą osobowość

Japonia to bez wątpienia kraj, który rządzi się swoimi prawami, a zarazem kraj, który nie przestaje zaskakiwać. Kraj, w którym dochodzi od rzeczy wręcz niewyobrażalnych dla innych. Kraj, w którym prowadzone są badania, które czasami są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Czy tak było i tym razem? Japończycy długo pracowali nad tym, aby znaleźć zależność pomiędzy grupą krwi, a osobowością danej osoby. Kiedy w końcu doszli do określonych wniosków, prezentowana przez nich teoria stała się tak popularna, że wiele osób zaczęło pytać się nawzajem o swoją grupę krwi. Co więcej, w ostatnim czasie światło dzienne ujrzało wiele poradników opisujących osobowość na podstawie grupy krwi. To zmotywowało nas do tego, aby napisać na ten temat kilka słów więcej.

Pixabay

Pixabay

Osobowość osób z grupą krwi 0

Zdaniem japońskich „specjalistów” ludzie z grupą krwi 0 są pewni siebie, zdeterminowani i pozytywnie nastawieni do życia. Zawsze można na nich liczyć ze względu na ich duże poczucie odpowiedzialności. I choć bardzo dobrze dogadują się z innymi, wolą spędzać czas w samotności. Mają także tendencję do okazywania obojętności wobec innych i skupiają się głównie na sobie. Są typowymi pracoholikami.

Osobowość osób z grupą krwi A

Osoby mające grupę krwi A są opisywane jako zamknięte w sobie, rozsądne, powściągliwe, uczciwe i bardzo precyzyjne, co czasami graniczy z perfekcjonizmem. Jeśli coś nie idzie po ich myśli, jest to dla nich powód do stresu, z którym nie radzą sobie najlepiej. Pomóc może im w tym przypadku relaksujące hobby, jak joga czy malowanie. Osoby z grupą krwi A są także nadmiernie wrażliwi. Zastanawiają się kilka razy zanim coś zrobią, co czyni ich osobami godnymi zaufania. Ludzie cenią ich za to, że są mili. Co więcej, osoby z grupą krwi A nie okazują swoich emocji i zwierzają się tylko osobom bardzo zaufanym.

Osobowość osób z grupą krwi B

Osoby z grupą krwi B są postrzegane przez japońskich badaczy jako kreatywne, ciekawe świata i aktywne. Choć są opisywane jako samolubne, potrafią być bardzo troskliwe. Warto również zaznaczyć, że są indywidualistami, którzy trzymają się własnych zasad. Szybko podejmują decyzję, a kiedy już się na coś zdecydują, są nie do powstrzymania.

Wikimedia Commons

Wikimedia Commons

Osobowość osób z grupą krwi AB

Osoby z grupą krwi AB są zdaniem badaczy trudne do zdefiniowania. Mogą być zarówno introwertyczne, jak i ekstrawertyczne. Zwykle interesują się sztuką i nauką, są ambitne, rozważne i lubią spokój. Są również nieprzewidywalne, ponieważ ich osobowość potrafi zmieniać się w zależności od emocji, których w danym momencie doświadczają. Czasami z tego powodu mogą być uważani przez niektórych za osoby dwulicowe. Krótko mówiąc krew tej grupy ludzi jest tak samo wyjątkowa jak ich osobowość – grupa krwi AB występuje najrzadziej.

Czy powyższy opis Twojej grupy krwi przynajmniej w jakimś stopniu oddaje to, jaką jesteś osobą?

Źródła: onedio.co

Może Cię zainteresować