×

Toksyczny środek, którym pryska się chwasty w zbożach, jedzą dzieci. Nie masz na to wypływu!

Jako rodzic na pewno chcesz dawać do jedzenia swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Mimo, że się starasz, nie zawsze kupujesz w 100% zdrowe produkty. Najnowsze badania są przerażające.

Standardową procedurą zbiorów ziarna pszenicy w jest oprysk zboża rosnącego jeszcze na polu

Opryski stosuje się na kilka dni przed wpuszczeniem kombajnów. Glifosat zawarty w tym chwastobójczym i rakotwórczym środku chemicznym, powoduje idealne wysuszenie ziarna, zapewniając rolnikowi mniejsze straty z tytułu wilgoci ziarna!

Produkty śniadaniowe dla dzieci, zawierają rakotwórcze substancje

W tym roku zostały przeprowadzone laboratoryjne testy. Wynika z nich, że w produktach zbożowych znajduje się Glifosat. To nic innego, jak organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Jest aktywnym składnikiem niektórych nieselektywnych herbicydów. Używa się go do środków, które niszczą chwasty wśród cennej roślinności.

Preparaty oparte na glifosacie powodują zamieranie większości roślin, przez co wprowadziły możliwość łatwego i taniego niszczenia chwastów!

Nie chcę nawet myśleć, że dzieci to jedzą!

Badania mówią, że związek ten znalazł się także w produktach ekologicznych

Co ciekawe, glifosat był tematem procesu sądowego. Sąd w Kalifornii nakazał firmie produkującej żywność, zapłacić 289 milionów dolarów odszkodowania mężczyźnie, który udowodnił zachorowanie na raka przez produkty tej firmy.

Ponadto, w Kalifornii, glifosat wymienia się jako substancję chemiczną powodującą raka

Światowa Organizacja Zdrowia także jest zdania, że ten związek chemiczny powoduje raka. To jednak nie spodobało się politykom, którzy twierdzą, że nie jest to prawdą. Zastanawiający jest fakt, na jakiej podstawie wysnuli takie wnioski?

Pomimo procesu sądowego i nowych badań, producenci nadal korzystają z tego składnika

Nie tylko dzieci, ale my wszyscy jesteśmy narażeni na nieprzyjemności związanie z jedzeniem toksycznej żywności.

Musisz mieć oczy dookoła głowy i czytać skład produktów, które kupujesz

Tylko tak możesz zminimalizować ryzyko, że to co jesz Ty i Twoja rodzina, nie jest zdrowe!

Może Cię zainteresować