×

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza: 85% tamponów zawiera rakotwórczą substancję!

Najnowsze badania na Uniwersytecie La Plata wykazały, że aż 85% produktów bawełnianych, takich jak gaza, waciki, tampony i chusteczki, zawierają glifosat. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Jest aktywnym składnikiem niektórych nieselektywnych herbicydów i jest rakotwórczy.

Wynik tych badań są bardzo poważne, zwłaszcza dla kobiet

Kiedy się zranisz i używasz gazy, na pewno myślisz, że jest to bezpieczne narzędzie do kontaktu ze skórą. Prawda jest jednak inna.

Produkty bawełniane są skażone substancją rakotwórczą

Ostatnio Światowa Organizacja Zdrowia przyznała, że glifosat jest najpopularniejszym herbicydem na świecie, który jest czynnikiem rakotwórczym dla ludzi.

Musimy zmierzyć się z bardzo realną możliwością, że te skażone glifosatem produkty, niszczą nas na wiele sposobów, nie tylko poprzez nasze jedzenie

Ponad 90% bawełny uprawianej w Stanach Zjednoczonych uprawia się z genetycznie zmodyfikowanych nasion, specjalnie przystosowanych do tego, aby wytrzymać działanie glifosatu.

Tymczasem produkty bawełniane są rutynowo używane w produktach takich jak pałeczki do uszu, waciki, gazy, podpaski czy tampony

Tampony są umieszczane w bardzo wrażliwym obszarze błony śluzowej, w pobliżu szyjki macicy i narządów rozrodczych kobiety przez wiele godzin, przez okres kilku dni, każdego miesiąca, przez wszystkie lata, gdy kobieta jest płodna. To przerażające!

Chyba nie ma już wątpliwości, dlaczego w tym kraju rośnie niepłodność!

Badacze stwierdzili również, że 90% ludzi, których testowali, miało pozytywny wynik glifosatu w moczu – nawet jeśli żadna z badanych osób nie miała bezpośredniego kontaktu z produktami!

Te badania dają do myślenia

Pozostaje szukać produktów, które w składzie są wolne od glifosatu. Może znasz takie i chcesz się nimi podzielić?

Może Cię zainteresować