×

GIS wycofuje ze sklepów popularne batony dla dzieci. Znaleziono w nich ciało obce

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w ostatnim czasie informuje o coraz większej liczbie zaobserwowanych nieprawidłowości, zwłaszcza w sektorach działalności spożywczej. W konsekwencji kolejne partie produktów zostają wycofywane. Tym razem przyszedł czas na uwielbiane przez najmłodszych Polaków batony, bo jak się okazuje, mogą zawierać plastik!

Miały być przeznaczone dla dzieci, a zawierają plastik

Batony, które trafiły na czarną listę Głównego Inspektoratu Sanitarnego, są przede wszystkim spożywane przez dzieci. W przypadku batonów owocowych stwierdzono obecność ciała obcego w postaci plastikowego elementu w surowcu użytym do produkcji wymienionych niżej partii.

  • Frupp Jabłko, numer partii: 10 g 11.08.2021/2/LIG, data minimalnej trwałości: 11.08.2021
  • Frupp Jabłko – marakuja, numer partii: 10 g 13.08.2021/2/LIG, data minimalnej trwałosci: 13.08.2021
  • Frupp Jabłko – jagoda, numer partii: 10g 16.08.2021/2/LIG, data minimalnej trwałości: 16.08.2021

Bring Your Children to Work Day

Dla bezpieczeństwa najmłodszych sprawdźmy, czy batony, w których składzie stwierdzono nieprawidłowości, nie znajdują się w szafce ze słodyczami. Zwróćmy także uwagę na to, czy nasze pociechy miały z nimi styczność.

O jakich batonach mowa?

W przypadku posiadania batonów z powyższych partii należy je zwrócić do miejsca zakupu lub bezpośrednio do Celiko.

gis wycofuje batony

W wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego kolejnych partii batonów, firma Celiko S.A. stwierdziła obecność niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców użytych do ich produkcji. W związku z tym Firma Celiko S.A. zapobiegawczo i dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu tych partii, aby wykluczyć ryzyko spożycia potencjalnie zanieczyszczonych produktów przez konsumentów – czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Podziel się tą informacją z innymi. Niech jak najwięcej osób dowie się o komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i potencjalnym niebezpieczeństwie. W końcu chodzi o zdrowie dzieci.

Źródła: zdrowie.radiozet

Może Cię zainteresować