Kategorie Choroby psychicznePsychologiaZdrowie

Podobno tylko geniusze i schizofrenicy potrafią odpowiedzieć na te dwa pytania prawidłowo

Czy geniusze mają coś wspólnego z szaleńcami? Wiele osób uważa, że tak. O ile Ci pierwsi mogą przyczynić się do rozwoju, czemu sprzyja ich ponadprzeciętny umysł, o tyle ci drudzy mogą stanowić stanowić dla świata poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście choroby psychiczne są coraz lepiej rozpoznawane i leczone do tego stopnia, że wiele osób wraca do zdrowia i może funkcjonować w społeczeństwie.

W celu rozpoznania schorzenia specjaliści opracowali wiele testów, których celem jest wykazanie, czy ma się do czynienia z osobą chorą psychicznie, czy osobą, która wymaga zainteresowania. Test, który znajdziesz poniżej, pozwoli Ci sprawdzić, czy Twój umysł jest ponadprzeciętny. Co ciekawe, istotnej odpowiedzi na to pytanie udzielają najczęściej nie tylko geniusze, ale także… schizofrenicy.

Geniusz czy szaleniec?

Niekiedy ciężko jest nam na pierwszy rzut oka odróżnić osoby borykające się z zaburzeniami psychicznymi od zdrowego, ponadprzeciętnie inteligentnego, pochłoniętego ideą człowieka, który jest zdolny do wielkich czynów. Na szczęście istnieją pewne metody i testy, które pomagają uzyskać odpowiedź na pytanie, co dzieje się w ludzkiej głowie.

geniusz czy szalenie
Piqsels

Dwa pytania, na które dobrze odpowiadają tylko geniusze lub schizofrenicy

Zamieszczony poniżej test został podobno przygotowany i jest stosowany przez psychiatrów z całego świata. Chcąc, aby wynik test był jak najbardziej wiarygodny, należy odpowiedzieć na zadane pytanie zgodnie z własnymi odczuciami. Przede wszystkim musisz skupić się na tym co widzisz, a nie na tym, jak powinno to wyglądać w rzeczywistości. Przed Tobą dwa pytania. Gotowy/a?

1. Czy maska jest wypukła z jednej, czy z dwóch stron?

Dwa pytania, na które dobrze odpowiadają tylko geniusze... lub schizofrenicy. Spróbujesz?

Teraz jest czas na Twoją odpowiedź. Kiedy już jej udzielisz, przejdź do kolejnego pytania.

2. Czy maska obraca się w jednym kierunku, czy w dwóch?

Dwa pytania, na które dobrze odpowiadają tylko geniusze... lub schizofrenicy. Spróbujesz?

Czas na kolejną odpowiedź. Gotowy/a, aby poznać prawdę?

Prawidłowe odpowiedzi

Jeśli już odpowiedziałeś sobie na te pytania, czas przejść do prawidłowych odpowiedzi.

  1. Maska jest wypukła tylko z jednej strony.
  2. Maska obraca się tylko w prawo.

W przypadku, gdy na obydwa pytania udzieliłeś/aś złej odpowiedzi, nie masz się co martwić. Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś zupełnie zdrowym człowiekiem. Kiedy jednak któraś z powyższych odpowiedzi wydawała się być dla Ciebie oczywista, warto przynajmniej chwilę się nad sobą zastanowić. Otóż mózg zdrowej osoby jest odporny na oszustwa i różnego rodzaju iluzje, dlatego też podświadomie poddajemy się złudzeniu. W konsekwencji analizując obraz pod kątem sztucznego światła, cieni i ruchu udzielamy błędnej odpowiedzi.

Schizofrenicy z kolei nie są w stanie najczęściej ustalić związku pomiędzy poszczególnymi detalami. Widzą maskę wklęsłą i obracającą się w jednym kierunku. Widzą maskę taką, jaka faktycznie jest. Geniusze z kolei z powodu swojego nieprzeciętnego umysłu są w stanie zarówno podać się iluzji, jak i zobaczyć zastosowane sztuczki, a w konsekwencji wywołać złudzenie.

Źródła: popularne.pl