Kategorie Zdrowie

Oto dlaczego powinieneś pozbyć się wszystkich gąbek ze swojej łazienki. Powód jest obrzydliwy!

Ktoś kto kiedykolwiek mieszkał w akademiku lub wynajmował mieszkanie z obcymi osobami, wie jak obrzydliwi ludzie potrafią być. Biorąc pod uwagę jak wiele bakterii nas otacza i jak wiele z nich sami zapraszamy, to cud, że nasz gatunek przetrwał tak długo.

I pewnie większość się zgodzi, że nie ma nic gorszego niż publiczne łazienki. Prysznic w butach może nie być wystarczającą ochroną przed tym co bliźni wymodzili wcześniej podczas „kąpieli”. Jednak jak się okazuje, najobrzydliwsza część łazienki to wcale nie prysznic ani toaleta…

Twoja myjka jest gniazdem kiełkującej kolonii bakterii

Gąbki siatkowe, które są dostępne prawie w każdym sklepie, zapewniają przytulne schronienie przerażającej ilości bakterii. Specyficzne środowisko sprawia, że relaksujący prysznic jest równie przyjemny dla bakterii, by rozmnożyć się jeszcze bardziej.

Gdy ty się myjesz, kawałki skóry osiadają na myjce, co jeszcze bardziej ułatwia bakteriom rozmnażanie. Co gorsza, wszystkie zarazki przenosisz właśnie na swoje ciało!

Później jest tylko gorzej

gabki
Dermatolog J. Matthew Knight, że pleśń i drożdżaki bardzo łatwo rozwijają się w fałdach myjki. Więc jeśli skaleczysz się pod prysznicem, otwierasz drogę paskudnym infekcjom. Nie dziwne więc, że 98% dermatologów sugeruje byśmy pozbyli się siatkowej gąbki z naszej łazienki.

Co więc zrobić?!

gabki
sls

Bez paniki. Przechowuj swoją myjkę w suchym i czystym miejscu. Postaraj się również dbać o higienę wymieniając ją co 2-3 tygodnie. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się wymiana syntetycznych myjek na naturalną gąbkę, gdyż ma zdolność samoczyszczenia.

Źródło i fotografie: distractify.com