×

7 najczęstszych fantazji seksualnych, które rodzą się w naszych głowach

Jedni preferują klasyczny seks, inni podchodzą do tego zupełnie spontanicznie, a jeszcze inni wykazują się niebywałą kreatywnością. Wszyscy mamy jednak pewne fantazje seksualne. Mało kto mówi jednak o tym, jakie one w rzeczywistości są. Czas najwyższy poznać odpowiedź.

O czym fantazjujemy najczęściej? Badanie, które pozwoliło poznać odpowiedź

W ostatnim czasie przeprowadzono w USA badanie, którego celem było poznać odpowiedź na pytanie „o czym fantazjujemy najczęściej?”. Zanim się tego dowiemy, warto podkreślić, że fantazjowanie nie oznacza, że tego pragniemy, choć te terminy w pewnym stopniu mogą się na siebie nakładać.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 4175 osób w wieku od 18 do 87 lat. Wyniki opublikowano w książce pt. „Tell Me What You Want”. Zgromadzone odpowiedzi pozwoliły na sporządzenie listy 7 najczęstszych fantazji seksualnych. Oto one:

#1 Władza i ostry seks

Część z nas fantazjuje o władzy i partnerze, który będzie mu podwładny. Chcemy poczuć dominację, która pozwoli nam rządzić podczas stosunku.

#2 Fetysz

Fetysz, w różnym tego słowa znaczeniu, bowiem ich liczba jest niezliczona, jest niezbędny do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej. Badani najczęściej odnosili się tutaj do ekshibicjonizmu, podglądactwa i frotteuryzmu.

#3 Nowość i różnorodność

Spora część ankietowanych wyraziła po prostu chęć spróbowania czegoś nowego. W przykładach podali chęć uprawiania seksu w nowej pozycji czy zupełnie innym otoczeniu niż zwykle.

#4 Seks z wieloma partnerami

To bardzo częsta fantazja, która rzadko jest wprowadzana w życie.

Freepik

Freepik

#5 Bycie w związku niemonogamicznym

Wielu z nas fantazjuje o związkach otwartych, czyli związkach, które dopuszczają aktywność seksualną z innymi osobami, najczęściej bez udziału partnera. Kolejną fantazją jest tzw. poliamoria, która dopuszcza bycie równolegle w kilku związkach, i swining, czyli wymiana partnerów, która ma miejsce najczęściej na specjalnych imprezach.

#6 Pasja i intymność

Marzymy o tym, aby seks zaspokoił nie tylko nasze potrzeby fizyczne, ale również i emocjonalne. Wierzymy, że przez stosunek płciowy możemy stać kochani, docenieni i pożądani. Krótko mówiąc przez seks do serca.

#7 Płeć a homoerotyzm

Mowa tutaj o przekraczaniu pewnych granic tożsamości, orientacji seksualnej, ekspresji i doświadczaniu nieznanego.

Rozmowa o fantazjach seksualnych. Czy należy się jej bać?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dużo zależy tutaj od dojrzałości emocjonalnej kochanków. Kiedy jest ona na odpowiednim poziomie zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety, rozmowa o fantazjach seksualnych może scalić relacje i jeszcze bardziej do siebie zbliża. Wymaga to jednak pewnego poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Jeśli więc czujesz, że jesteście ze sobą na tyle blisko, rozmowa o fantazjach seksualnych nie będzie miała dla Was negatywnych skutków.

Źródła: Psychology Today
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), www.freepik.com