Kategorie Zdrowie

Ewa Sałacka miałaby dziś 65 lat, gdyby nie nagła śmierć, spowodowana przez osę

Do tragicznej sytuacji doszło kilka lat temu. Ewa Sałacka zmarła w wyniku ukąszenia przez osę. Kilka dni temu obchodziłaby swoje 65 urodziny.

Kim była Ewa Sałacka?

Ewa Sałacka
źródło: google

Urodziła się w Warszawie 3 maja 1957 roku. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Aktorka na szklanych ekranach pojawiła się pora pierwszy w filmie „Arii dla Atlety” w reżyserii Filipa Bajona. W swojej karierze występowała również w Radomskim i wiedeńskim teatrze. Największą jednak sławę przyniosły jej takie filmy jak „Och Karol” czy „Sztuka kochanie”. Ewę Sałacką można było również zobaczyć w serialu „Tygrysy Europy” czy „07 zgłoś się”. Aktorka jednak wielokrotnie wspominała, że nie był to jej życiowe role.

Stale mam poczucie, że zagrałam role lepsze i gorsze, ale nie zagrałam jeszcze roli życiowej, która by mnie w pełni usatysfakcjonowała. Mogę jej nigdy nie zagrać, ale przecież muszę mieć nadzieję, że ją kiedyś dostanę – przyznała aktorka.

Jej pierwszym mężem był znany reżyser filmowy Krzysztof Krauze. Niestety małżeństwo nie przetrwało i po pewnym czasie kobieta zaangażowała się w związek z Witoldem Kirsteinem. Ewa Sałacka 1 lipca 1994 roku urodziła córkę Matyldę i powoli zaczęła odchodzić od kinematografii na rzecz rozwoju w zakresie public relations.

źródło: google

Przyczyna śmierci Ewy Sałackiej

Do niefortunnego zdarzenia doszło latem 2006 roku. Aktorka wraz z rodziną spędzała wakacje w ośrodku wypoczynkowym znajdującej się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Podczas spożywania posiłku, kobieta wraz z napojem wypiła osę, która ją użądliła. Aktorka była uczulona na jad pszczeli w skutek którego doznała wstrząsu anafilaktycznego. Doszło do zatrzymania akcji serca. Mimo natychmiastowej reanimacji przez męża kobiety zmarła zanim trafiła do szpitala. Ewa Sałacka miała wtedy 49 lat. Kilka dni temu obchodziłaby swoje 65 urodziny.

Źródła: portal.abczdrowie.pl