Kategorie CiałoDieta i odchudzanieOdżywianieUrodaZdrowe zakupyZdrowie

Chodakowska nagłaśnia drugą epidemię! W odróżnieniu od COVID-19, zabija 3 mln ludzi rocznie

Przez otyłość nie tylko chorujemy, ale także umieramy. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością na świecie umiera blisko 3 miliony osób. Tak ogromne liczby świadczą o tym, z jak ogromnym problemem zmaga się w dzisiejszych czasach ludzkość. Głos w tej sprawie zabrała sama Ewa Chodakowska.

Epidemia otyłości to duży problem nie tylko na świecie ale niestety też w Polsce – takimi słowami zaczyna swój wpis jedna z najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce

Ewa Chodakowska o otyłości
Instagram

Nadwaga i otyłość w Polsce i na świecie to bardzo poważny problem

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w ciągu ostatnich 40 lat populacja osób otyłych wzrosła prawie 3-krotnie. Problem ten jest widoczny m.in. w Polsce, gdzie szacuje się, że już co drugi Polak powyżej 15. roku życia ma o kilka kilogramów za dużo, trzech na pięciu ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. Niestety prognozy na przyszłość pokazują, że współczynnik ten będzie się zmieniał na niekorzyść dla naszego zdrowia. Bardzo niepokojący jest fakt, że coraz częściej tyczy się to także dzieci. WHO podaje, że 1 na 3 europejskich dzieci ma problem z nadwagą lub otyłością, co przekłada się na całe dorosłe życia, sprzyja poważnym problemom ze zdrowiem, a w szczególności zapadalności na cukrzyce.

Ewa Chodakowska o otyłości
Instagram

Ewa Chodakowska o otyłości

Problem nadwagi i otyłości jest bardzo często poruszany przez osoby ze świata sportu, a zwłaszcza świata fitness. Dowodem na potwierdzenie tych słów, jest wpis, który w ostatnim czasie zamieściła na swoim Instagramie Ewa Chodakowska. Trenerka fitness przypomniała o zasadniczych przyczynach stojących za odkładającymi się, dodatkowymi kilogramami.

Chodakowska nagłaśnia drugą epidemię! W odróżnieniu od COVID-19, zabija 3 mln ludzi rocznie
Instagram

AKCJA EDUKACJA 📚 Epidemia otyłości to duży problem nie tylko na świecie ale niestety też w Polsce.. Przyczyny? Między innymi niewystarczająca ilość ruchu i do tego źle zbilansowana dieta 🤷🏼‍♀️ Pod pojęciem „nieprawidłowo zbilansowana dieta” kryje się na przykład nadmiar cukru ☠️ – dla jasności, cukru spożywanego w przetworzonej żywności❗️ Słodzone ciastka, słodkie napoje, słodkie przekąski, ale też żywność przetworzona w której cukru nie czuć jak fast-foody, gotowe sosy czy wędliny.. To produkty, których w diecie wielu osób wciąż jest zbyt dużo…

Żeby nie być gołosłownym, Ewa Chodakowska odniosła się do statystyk opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Takich liczb chyba nikt się nie spodziewał.

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Polski spożywał 44,5 kg cukru!! To ponad 3,7 kg miesięcznie! Nie straszę.. Mowie jak jest..

Chodakowska nagłaśnia drugą epidemię! W odróżnieniu od COVID-19, zabija 3 mln ludzi rocznie
Instagram

Co z tym zrobisz?

To pytanie zadała swoim fanom Chodakowska. Trenerka ostrzega, że jeśli teraz nic sobie z tego nie robisz, finalnie w przyszłości odczujesz tego konsekwencje, nawet jeśli na chwilę obecną dodatkowe kilogramy w żaden sposób Ci nie przeszkadzają. Idąc za ciosem przedstawiła kilka rozwiązań, które mogą pomóc zmienić Twoje życie na lepsze. Daje jednak każdemu wolną rękę. W końcu nikt za nas życia nie przeżyje.

Nie.. nie musisz korzystać z moich rozwiązań..
Możesz udać się do dietetyka w swoim mieście..
Możesz wybrać się na zajęcia fitness w pobliskim klubie..
Możesz skorzystać z treningów personalnych..
Ba!
Możesz trenować moje programy ZA FREE, z YT..
Możesz korzystać z moich jadłospisów ZA FREE – wrzucam je regularnie od lat tydzień w tydzień..

Chodakowska nagłaśnia drugą epidemię! W odróżnieniu od COVID-19, zabija 3 mln ludzi rocznie
Instagram

Na koniec Ewa Chodakowska przypomina, że styl życia, jaki prowadzić, w ponad 50% warunkuje to, jak się czujemy i jak ma się nasze zdrowie. Geny w tym przypadku to zaledwie 16%, choć tak często te właśnie je obarczamy winą. Też Ci się to zdarza?

Masz:
Jedno ciało..
Jedno życie..
JEDNO ZDROWIE

Dbaj o siebie z miłością ❤️ – kończy Ewa Chodakowska

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com