×

8 znaczących faktów dotyczących erekcji. Powinien je znać każdy mężczyzna i nie tylko…

Czy wiecie, że złe nawyki mogą mieć duży wpływ na męską erekcję – powodować jej kiepską jakość, a nawet i jej brak? Dlatego: Drodzy Panowie, chyba powinniście dotrwać do końca tego tekstu… Drogie Panie, Wam również może przydać się ta wiedza – pomóżcie zadbać o siebie swoim mężczyznom i przy okazji pomyślcie też o sobie!

Zaburzenia erekcji mają wpływ nie tylko na jakość życia seksualnego, ale i na męską pewność siebie oraz relacje w związku.

Niestety, bardzo wielu panów ma dziś z tym problemy, a niektórzy z nich na własne życzenie… Zapytacie jak to możliwe – jaki facet chciałby mieć problem z erekcją?

A no możliwe, zwłaszcza jeśli robi to, o czym przeczytacie za chwile.

Jest daszek… y… gdzie się podział ptaszek?

Według badań przeprowadzonych przez Cornell University, mężczyźni, których obwód talii wynosi więcej niż 82 centymetry, częściej cierpią na zaburzenia erekcji.

Jest dymek, nie ma dyma…

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji u mężczyzn poniżej 40 roku życia (tak… to też się zdarza!). Zdrowe reakcje wymagają zdrowego układu krwionośnego, a papierosy go wyniszczają.

Mężczyźni, którzy palą 20 papierosów dziennie są bardziej narażeni na problemy z erekcją, aż o 60%!

Duże picie, wcale nie na zdrowie…

Istnieje dziwne przekonanie, że alkohol ułatwia życie seksualne. Nic bardziej mylnego. No chyba, że przynosi delikatny przypływ odwagi czy „rozmiękcza zdobycz”… Prawda jest taka, że większa ilość procentów „rozmiękcza” coś jeszcze…

Dlatego według badaczy z USA Centers for Disease Control and Prevention najlepiej zachować umiar i na odwagę wypić po prostu 2 drinki.

Zdrowie jamy ustnej, a erekcja

The Journal of Sexual Medicine opublikował badania wykazujące, że mężczyźni, którzy często chorują na przeziębienia, zapalenia gardła, dziąseł oraz stany zapalne jamy ustnej, są bardziej narażeni na problemy z erekcją. Dlatego warto zadbać o swoją jamę ustną, nie tylko ze względu na świeży oddech…

Mycie zębów i regularne wizyty u stomatologa to klucz nie tylko do ładnego uśmiechu, ale i dobrej erekcji!

Większy stres i może być… klapa

Stres i różnego rodzaju niepokoje to również ogromni przeciwnicy erekcji. Jeśli nie można przeskoczyć czynników, które są ich przyczyną, warto spróbować metod, które pomogą się uspokoić i wyluzować. Szybkie tempo życia także nie sprzyja erekcji, przystopuj czasami i trochę odpocznij.

Dobry sen to i dobry seks

Zmęczenie może nie tylko odbierać ochotę na współżycie, ale i sprawić, że Twój członek nie będzie chciał z Tobą współpracować… Zrezygnuj czasem z wielogodzinnych maratonów ulubionego serialu, odłóż na bok ten dżojstik, odpuść sobie całonocną imprezę i… Odpocznij! Twój przyjaciel, będzie Ci za to wdzięczny. Twoja kobieta też.

Sprawność fizyczna i zdrowe odżywianie to podstawa

Zdrowy tryb życia to zdrowa i długa erekcja, nawet w późniejszym wieku. Dlatego Panowie, warto o siebie zadbać i uprawiać sporty inne niż gry komputerowe.

Podążajcie za jedną, ogólną zasadą:

Wszystko, co jest złe dla serca mężczyzny, jest złe dla jego penisa.

Może Cię zainteresować