Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Marihuana może pomóc chorym na epilepsje. Nic dziwnego, że przemysł farmaceutyczny milczy

Wiele ludzi na świecie poszukuje lekarstwa na epilepsję, ale nie jest to proste zadanie. Niektórzy cierpliwie znoszą tę chorobę, inni wręcz przeciwnie – szukają rozwiązania.

Pewien 50 latek od 15 lat leczy swoją padaczkę poprzez palenie marihuany

W wieku 26 lat zaczął doświadczać ataków, a dopiero w wieku 32 lat zaczął palić marihuanę. Podjął taką decyzję, ponieważ nie chciał zażywać codziennie aż 13 tabletek przeciwpadaczkowych.

Chory spala od czterech do siedmiu gramów marihuany dziennie

Co więcej, uważa, że zioło powinno być głównym lekarstwem na epilepsję.

Ta historia jest jedną z wielu, które sugerują, że konopie indyjskie mogą być odpowiedzią na leczenie ciężkich postaci epilepsji

Nowe badania wykazały, że marihuana może niesamowicie poprawić jakość życia i zmniejszyć objawy tylko u niewielkiej ilości dzieci z ciężkimi postaciami epilepsji.

W badaniu leczono 40 dzieci z padaczką lekooporną, które zostały włączone do specjalnego programu. Uczestnicy badania byli w wieku od 1 do 16 lat i cierpieli na typy padaczki charakteryzującej się częstymi, ciężkimi i często długimi napadami, których nie można było kontrolować za pomocą narkotyków.

Tylko 12 z 40 opiekunów dzieci w badaniu donosiło, że ogólny stan zdrowia ich dziecka poprawił się, ale w różnym stopniu.

Doktor John Lawson, specjalista od neurologii dziecięcej w Szpitalu Dziecięcym w Sydney, powiedział, że dla tych 12 dzieci, które mogą mieć do 100 napadów dziennie, marihuana zmniejszyła ilość napadów, a także poprawiła funkcjonowanie społeczne.

Literatura naukowa badająca skuteczność marihuany w leczeniu padaczki jest skomplikowana

Konopie indyjskie są od dawna stosowane w medycynie ludzkiej do leczenia drgawek związanych z padaczką. Specyficzne wzmianki o leczeniu padaczki za pomocą konopi indyjskich można znaleźć również w pismach z XI wieku irańskiego lekarza al-Mayusi.

Lekarze uważają, że ​​nowa fala zainteresowania konopiami indyjskimi została w głównej mierze spowodowana historiami o cudownych uzdrowieniach u dzieci chorych na epilepsję

Według badań opublikowanych w marcu zeszłego roku, 14% australijskich dorosłych i dzieci z epilepsją używało lub obecnie używa produktów z konopi jako leczenia.

90% dorosłych i 71% dzieci objętych badaniem z padaczką odnotowało sukces w kontrolowaniu liczby napadów po rozpoczęciu zażywania pochodnych konopi indyjskich

Jednak lekarze i naukowcy ostrzegają, że konopie indyjskie należy stosować tylko w przypadku ciężkich postaci padaczki u dzieci. Dla dorosłych opcja leczenia padaczki za pomocą konopi indyjskich nie jest tak ryzykowna, jak dla dzieci.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Źródło: buzzfeed.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.pl