Kategorie Dieta i odchudzanieUrodaZdrowie

Edyta Górniak zdradziła sekret swojej urody. To nie jest sposób dla każdego!

Edyta Górniak kilka dni temu skończyła 50 lat. Mimo wieku wciąż wygląda zjawiskowo. Piosenkarka zdradziła, że sekretem jej urody są regularne posty. Ta metoda sprawdza się w jej przypadku, ale eksperci ostrzegają, że nie jest dobra dla wszystkich.

Osoby publiczne są pod ciągłym okiem fanów, dziennikarzy i swoich kolegów z branży. Nic więc dziwne, że starają się zrobić wszystko by wyglądać jak najlepiej. Tak tez jest w przypadku Edyty Górniak, która swoim wyglądem zachwyca odkąd tylko pojawiła się na scenie.

Z resztą celebrytka sam przyznaje, że chętnie przyjmuje komplementy dotyczące jej urody i stara się uchodzić za osobę u której talent idzie w parze z nienagannym wyglądem.

W tym roku piosenkarka miała w planach spędzić swoje urodziny na plaży w Tajlandii. Jednak te założenia się zmieniły i ostatecznie piosenkarka została w kraju, by wziąć udział w koncercie z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej.

W rozmowie z „Super Expressem” zdradziła jaki jest sekret jej wspaniałej urody.

Powiem szczerze, faktycznie, mam dużo błogosławieństwa… Z pokorą jestem wdzięczna. Natomiast to, co pozwala zachować mi taki rodzaj młodości, to: szalona dusza, serce dziecka, praca w show-biznesie oraz to, że jakieś 12–13 lat temu odkryłam głodówki. Te głodówki uratowały mój organizm wiele razy. Detoksy również bardzo mi pomagają – zdradziła Edyta Górniak

Jej najdłuższa głodówka trwa 2 tygodnie, z czego 5 dni była na samej wodzie.

Piłam wtedy tylko wodę i przepłukiwałam organizm. To daje szansę uporządkowania organizmu od środka, daje szansę na pojawienie się nowych krwinek, ciało nabiera witalności, dostaje tlenu, krew lepiej krąży, oczyszcza się z metali ciężkich – tłumaczy piosenkarka.

Ostatnimi czasu o głodówkach zrobiło się naprawdę głośno. Dlatego też o zdanie w tej sprawie zapytano również specjalistkę, doktor nauk o zdrowiu Wandę Baltazę, która przyznaje, że poszczenie może mieć pozytywne korzyści dla zdrowia.

Post stał się ostatnio popularnym trendem żywieniowym. Wielbiciele twierdzą, że sprzyja on utracie masy ciała, poprawia zdrowie metaboliczne, a nawet może korzystnie wpłynąć na długość życia. Istnieje kilka metod tego wzorca żywieniowego, m.in.: posty przerywane, które mogą przyjmować formę popularnych ostatnio okien żywieniowych albo ograniczenia spożywanych pokarmów jeden lub kilka dni w tygodniu. Część osób decyduje się na rezygnację z jedzenia nawet na kilka dni. Faktem jest, że współczesne społeczeństwa jedzą za dużo i zbyt długo w ciągu doby, w stosunku do swojego zapotrzebowania, dlatego nawet drobne ograniczenia mogą przynieść już bardzo dobre rezultaty – wyjaśnia dr n. o zdr. Wanda Baltaza

Jednocześnie pani doktor zaznacza, że głodówki nie są metodą dla każdego.

Posty nie są zalecane osobom, które są chore, mają zaburzenia metaboliczne lub mają zaburzenia odżywiania. Jeśli zdecydujemy się spróbować poszczenia, musimy pamiętać, że jakość diety ma kluczowe znaczenie.[..] Lepiej zacząć od zdrowej, urozmaiconej diety dopasowanej do naszych potrzeb i regularnej aktywności fizycznej! – podkreśla dr Baltaza.

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem postu powinieneś skonsultować to ze swoim lekarzem.

Źródła: www.msn.com