Kategorie PsychologiaRozwójZdrowie

25 zdjęć, które pokazują, dlaczego każde dziecko powinno mieć zwierzaka

Czy posiadanie czworonożnego przyjaciela, podczas gdy w domu jest dziecko to dobry pomysł? Choć każdy ma na ten temat własne zdanie, możemy wyróżnić co najmniej kilka czynników, które za tym przemawiają.

Wpływ zwierząt na dzieci

Maluchy, które dorastają w otoczeniu psów, kotów czy innych zwierzaków, są często bardziej empatyczne. Dzieje się tak, ponieważ już od najmłodszych lat uczą się odpowiedzialności i wrażliwości na drugą, żywą istotę. Uczą się, że potrzebuje ona przestrzeni, miejsca na wypoczynek, a przede wszystkim bezinteresowności i miłości, którą zwierze potrafi oddać ze zdwojoną siłą. Zwierzęta mają również wpływ terapeutyczny. Mogą wpływać na rozwój emocjonalny dzieci, zwłaszcza na dzieci ze spektrum autyzmu, a także na te wyjątkowo nieśmiałe lub zagubione. Duży, łagodny pies może dodawać dziecku odwagi, podczas gdy mniejszy będzie świetnym kompanem do zabaw w mieszkaniu czy też na świeżym powietrzu. Na tym jednak nie koniec…

Naukowcy J. Serpell i B. Backwell udowodnili, ze obecność psa przyczynia się do złagodzenia, a nawet ustąpienia takich dolegliwości, jak bóle głowy, mięśni, stawów, nerwowości czy bezsenności.

Krótko mówiąc pies czyni człowieka spokojniejszym, szczęśliwszym i zdrowszym ,a najlepiej to widać właśnie na przykładzie dzieci, które stały się szczęśliwymi posiadaczami zwierzaków.

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy posiadanie dziecka i zwierzaka w domu to dobry pomysł, spójrz na poniższe zdjęcia. Dawno nie widzieliśmy czegoś tak uroczego!

Źródła: brightside.me
Fotografie: brightside.me