Kategorie Zdrowie

Duża pupa to zdrowa pupa. Kobiety obdarzone dużymi pośladkami okazują się być mądrzejsze i zdrowsze!

Naukowcy z University of Oxford odkryli, że kobiety z większym pośladkami są nie tylko bardziej inteligentne, ale również odporne na przewlekłe choroby. Wyniki wykazały, że kobiety z pełniejszymi kształtami mają niższy poziom cholesterolu i są bardziej skłonne do produkcji hormonów odpowiedzialnych za rozkład cukrów. Dlatego też panie, posiadające większe pupy, są mniej narażone na problemy z cukrzycą lub z sercem.

Jeśli masz duże pośladki, Twój organizm musi produkować dużo tłuszczów Omega-3, które dobrze wpływają na pracę mózgu.

Naukowcy odkryli również, że dzieci urodzone przez kobiety z szerszymi biodrami przewyższają intelektualnie dzieci szczuplejszych matek. Badanie przeprowadzono na grupie ponad 16 tysięcy kobiet.

Profesor Konstantinos Manolopoulos, który prowadzi zespół z University of Oxford, mówi, że kobiety z większą pupą mają niższy poziom cholesterolu i glukozy. Leptyna odpowiedzialna jest za regulację masy ciała, a z kolei jeszcze inny hormon pomaga w walce ze stanami zapalnymi i cukrzycą oraz ochrania naczynia krwionośne. Tłuszcz, który znajduje się w pupie gromadzi jego szkodliwe cząsteczki, zapobiegając tym samym chorobom układu krążenia.

Dodatkowe badania przeprowadzone przez uniwersytety w Kalifornii i Pittsburghu wykazały, że kobiety z pełniejszymi kształtami żyją dłużej od pań mniej obdarzonych przez naturę.

zdj
Źródło: elitedaily.com | Fotografie: cdn29.elitedaily.com