Kategorie DłonieUrodaWłosyZdrowie

Piękna cera, włosy i paznokcie to marzenie wielu kobiet. Dermatolodzy polecają na to codzienne picie drożdży!

Długie, lśniące włosy i zdrowe paznokcie to marzenie każdej kobiety. Oczywiście można kupować suplementy diety, ale od dziś nie będzie takiej potrzeby. Zamiast tego, lepiej wprowadzić drożdżową kurację, która nie tylko jest zdrowsza, ale i tańsza.

O czym należy pamiętać podczas kupowania tego produktu?

Drożdże powinny być świeże – w żadnym wypadku nie kupuj tych w proszku! Interesują Cię takie, które zazwyczaj spotkasz w lodówkach sklepowych. Oczywiście możesz kupić tabletki z zawartością drożdży, ale im mniej przetworzone, tym łatwiej będą wchłaniane przez organizm.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby zalać 1/3 świeżych drożdży wrzątkiem i pod żadnym pozorem ich nie słodzić, ponieważ przez to pozbywamy się witamin i minerałów. Poczekaj aż napój ostygnie i wypij go. Nie zastanawiaj się nad tym, czy jest smaczny, tylko po prostu pij! Resztę produktu włóż do lodówki, ale pamiętaj, aby szybko go zużyć, ponieważ ma krótką datę ważności. Staraj się pić drożdże codziennie przez 30 dni, a po miesiącu zrób sobie 2 miesiące przerwy.

1
  • Drożdże mają zbawienny wpływ na porost włosów, paznokci i poprawę cery. Choć w tej ostatniej kwestii zdania są dość mocno podzielone. Niektórzy uważają, że napój źle wpływa na skórę, co w rzeczywistości nie jest prawdą. Owszem, na samym początku mogą pojawić się pewne niedoskonałości, ale to tylko dlatego, że organizm w ten sposób się ich pozbywa.
  • Nie musisz się także martwić o to, że przez drożdże przytyjesz. Nie przesadzaj! To tylko kilkadziesiąt kalorii dziennie. Lepiej przejrzyj swoją lodówkę i sprawdź, jakie kaloryczne potwory się tam skrywają.
  • Napój nie wywołuje, tak jak wiele osób uważa, grzybicy. Dlatego właśnie zalewamy drożdże wrzątkiem, aby zabić to, co dla naszego organizmu może być szkodliwe. Grupa ludzi, która powinna tę kurację skonsultować z lekarzem, to osoby cierpiące na drożdżycę układu pokarmowego.

Już po kilku tygodniach zauważysz pierwsze efekty. Zawsze warto próbować, gdy w grę wchodzą naturalne metody.

Źródło: venusianglow.com | Fotografie: commons.wikimedia.org | Miniatura wpisu: google.com