Kategorie DłonieMasażMedycyna naturalnaNaturalne lekarstwa

Drętwienie rąk, przyczyna i 5 sposobów na wyleczenie

Czy kiedykolwiek budziłeś się w środku nocy, a Twoja ręka była całkowicie zdrętwiała? Nie jesteś sam. Zdarza się to wielu osobom i może być bardzo frustrujące. Drętwienie rąk, przyczyna może być inna niż Ci się wydaje.

Jeśli w nocy odczuwasz drętwienie rąk, nie ignoruj ​​tego. Może to być znak, że doświadczasz zwiększonego nacisku na nerw w dłoni, co jest wyraźnym wczesnym sygnałem ostrzegawczym zespołu cieśni nadgarstka.

Drętwienie rąk, przyczyna: Zespół cieśni nadgarstka występuje, gdy nadmierny nacisk na nerw pośrodkowy. Ten nerw przebiega wzdłuż ramienia i kontroluje ruch i uczucie kciuka, a także ruch prawie wszystkich palców.

Stan ten występuje zwykle w wyniku zbyt dużego ruchu w dłoni i nadgarstku, np. praca biurowa. Czasami można nabawić się tej przypadłości z powodu takich stanów, jak niedoczynność tarczycy, otyłość, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, a nawet ciąża.

Oto kilka sposobów, aby zapobiec utrzymywaniu się cieśni nadgarstka!

#1 Drętwienie rąk, przyczyna: Praca biurowa

Jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju cieśni nadgarstka jest zbyt długie siedzenie i pisanie na komputerze. Jeśli to może być dla ciebie winowajcą, spróbuj robić mini-przerwy, by wyciągać nadgarstki co kilka godzin. 

#2 Drętwienie rąk, przyczyna: Brak wyprostowanych nadgarstków

Spoglądaj na nadgarstki podczas pisania – czy są lekko pochylone czy proste? Według badania opublikowanego w czasopiśmie Safety and Health at Work, postawa nadgarstka, taka jak nadmierne rozciągnięcie nadgarstka, może być czynnikiem ryzyka zespołu cieśni nadgarstka. Jeśli zauważysz, że jest to częsty problem, spróbuj dostosować krzesło, aby nadgarstki i ramiona były proste lub zainwestuj w regulowaną klawiaturę.

#3 Drętwienie rąk, przyczyna: brak obracania i rozciągania

Czasami ruch jest najlepszym lekarstwem. Często próbuj się rozciągać i zginać nadgarstki. Powinno to pomóc rozciągnąć mięśnie otaczające nadgarstki i pomóc zachować zdrowie ścięgien przechodzących przez kanał nadgarstka.

#4 Drętwienie rąk, przyczyna: Spanie na rękach

Duża przyczyna drętwienia to spanie z naciskiem na dłonie i nadgarstki. Może to spowodować, że będą słabsze. Wypróbuj nowe pozycje do spania, najlepiej na plecach lub brzuchu z rękami wyciągniętymi wokół talii.

#5 Drętwienie rąk, przyczyna: Załóż opaskę na dłoń

Jeśli wszystko inne zawiedzie, lekarz może zasugerować wypróbowanie szyny na nadgarstek, przynajmniej w przypadku takich czynności, jak pisanie na klawiaturze lub powtarzanie czynności związanych z użyciem rąk, które mogą powodować ból. Możesz znaleźć je bez recepty w większości aptek. 

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Pinterest.com | Miniatura wpisu: pinterest.com pinterest.com