Kategorie Porady

Domowe preparaty odstraszające muchy. Sprawdzą się w mieszkaniu ale również na zewnątrz

Owady zaczynają powoli uprzykrzyć nam życie. Pojawiające się na dworze, ale również wlatują do mieszkań. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się natrętnych much i komarów.

Te małe stworzenia potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Czy to mucha, która nie daje nam spokoju przy obiedzie, bądź komar latający w nocy nad uchem, każdy z nich potrafi porządnie uprzykrzyć nam życie. Jak raz na zawsze odstraszyć je ze swojego otoczenia? Przedstawiamy naturalne specyfiki, które nam w tym pomogą.

źródło: canva

1# Naturalny sposób na owady

Składniki:

– 1/2 szklanki oleju roślinnego,
– 1/2 szklanki szamponu dla niemowląt,
– 1/2 szklanki octu,

Przygotowanie:

Wlej wszystkie przygotowaniu składniki do butelki z atomizerem i dokładnie wstrząśnij, aby substancje się ze sobą połączyły. Przygotowanym preparatem spryskaj parapety oraz framugi okien jak również miejsca w których owady pojawiają się najczęściej. Jeżeli planujesz dłuższe przebywanie na dworze możesz mieszanką spryskać ciało.

2# Liść laurowy na muchy

Liść laurowy to świetny sposób na pozbycie się z mieszkania much. Wystarczy, że podpalisz kilka liści i zrobisz z nich naturalne kadzidło. Owady nienawidzą tego zapachu, więc szybko uciekną z pomieszczeń.

źródło: canva

3# Alternatywa w spreyu na muchy

Składniki:

– 20 kropli olejku laurowego,
– 60 ml wody,
– Butelka z atomizerem,

Przygotowanie:

Wszystkie składniki przelej do butelki, zakręć i porządnie wstrząśnij.

Warto wypróbować naturalne preparaty, gdyż nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Sposoby te są tanie i naprawdę skuteczne!