Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

Ma 111 lat, uwielbia podroby, pisze książki, a jego umysł wciąż pracuje na pełnych obrotach

Jak dożyć 100 lat, a może i nawet żyć dłużej? Najlepiej zadać to pytanie osobom, które dożyły tego pięknego wieku. On coś o tym wie, bowiem ma już grubo ponad 100 lat i wciąż czuje się świetnie!

Dieta roślina to dieta, która powszechnie uważana jest za najzdrowszą. W tej odpowiednio zbilansowanej znajdziemy wszystkie niezbędne do życia makroskładniki, czyli białko, tłuszcze i węglowodany. Są jednak osoby, które dowodzą,że nie tylko wegetarianie są długowieczni i cieszą się przy tym zdrowiem. Nasz bohater dowodzi, że objadanie się mięsem nie stoi na przeszkodzie do długiego i szczęśliwego życia. Praktycznie codziennie spożywał mięso i to wcale nie z najwyższej półki! Poznajmy bliżej Dextera Krugera, który ma 111 lat i… uwielbia podroby!

Niesamowity 111-latek

Dexter Kruger pochodzi z Australii i ma dziś 111 lat. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze do niedawna ćwiczył, a jego umysł wciąż pracuje na wysokich obrotach. Jego pamięć jest wręcz zadziwiająca, co potwierdzają osoby z otoczenia mężczyzny.

Instagram

Kiedy miał 86 lat zmarła żona Dextera. Był to dla niego potworny cios, ale mimo rodzinnej tragedii i sędziwego wieku potrafił się pozbierać. Wkrótce zdecydował rozwinąć skrzydła i oddać się pisarskiej pasji, która towarzyszyła mu od lat. Wcześniej nie miał zbyt wiele czasu, aby ją realizować. Teraz wręcz przeciwnie. Pisze książki. Ma już ich na swoim koncie dwanaście, a obecnie pracuje nad trzynastą i nic w tym dziwnego, bowiem jego dzieła cieszą się rosnącą popularnością. Biblioteki publiczne coraz częściej kupują pracę pisarza, by te ubogacały ich księgozbiory.

Instagram

Sekret długowieczności

Dexter podkreśla, że długowieczność zawdzięcza przede wszystkim zdrowemu podejściu do życia. Co przez to rozumieć? 111-latek uważa, że nie można popadać ze skrajności w skrajność i należy robić i jeść to, co się lubi.

Instagram

Dexter otwarcie mówi, że od zawsze lubił mięso. Zawsze też miał go pod dostatkiem. Jego rodzice specjalizowali się bowiem w hodowli bydła. Po latach interes przejął młody Dexter, który rozwinął biznes do tego stopnia, że bydła „spod jego skrzydeł” było znaczone specjalną, tożsamą z nazwiskiem mężczyzny marką. Dziś Kruger nie hoduje już bydła, ale jego uwielbienie do mięsa pozostało. Jego niekwestionowanym numerem jeden są… kurze móżdżki. Twierdzi, że to właśnie one w dużej mierze przyczyniły się do długowieczności mężczyzny.

Kurze móżdżki. Kurczaki mają głowy, a w nich są móżdżki. Są przepyszne i wystarczy tylko jeden kęs – tłumaczył Dexter w wywiadzie dla stacji ABC

74-letni syn Dextera uważa, że za długim życiem jego ojca stoi coś jeszcze – proste życie.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: www.instagram.com