Kategorie Zdrowie

On ma 104 lata, ona 100. Teraz oboje podzielili się sekretem wiecznej miłości

Ilość rozwodów w ostatnim czasie diametralnie wzrosła. Wystarczy spojrzeć na statystyki. W 2018 roku w Polsce zawarto 192,4 tys. małżeństw, podczas gdy doszło do 62,8 tys. rozwodów. Wynika z tego, że rozwodzi się średnio 1 na 3 zawarte małżeństwa! Dziś długo trwające związki to coś coraz rzadszego, co oczywiście nie oznacza, że można żyć ze sobą długo i szczęśliwie. Kochająca się para naszych bohaterów jest tego najlepszym dowodem. Ich miłość przetrwała już bowiem… 85 lat! Historia pary stała się inspiracją dla ludzi na całym świecie, a zarazem przykładem pięknej miłości.

Youtube

Miłość, która przetrwa wszystko

John i Ann Betar umówili się na pierwszą randkę, kiedy mieli odpowiednio 21 i 17 lat. Błyskawicznie między nimi zaiskrzyło i szybko zrozumieli, że są sobie pisani. Wkrótce postanowili powiedzieć sobie sakramentalne TAK.

Mówili, że to się nie uda – mówi John i śmieje się, podczas wywiadu dla The Independent

Gdyby tylko zdawali sobie wtedy sprawę, jak bardzo się mylili. Dziś Anna i John mają po 100 i 104 lata i są małżeństwem od 85 lat – to najdłużej istniejące małżeństw w historii USA! Długowieczny związek został opisany w mediach społecznościowych. Jego historia cieszyła się do tego stopnia ogromnym zainteresowaniem, że internauci bardzo chcieli poznać sekret pary stojący za tak piękną miłością. W końcu doczekali się odpowiedzi.

Pinterest

Porady małżeńskie

Ann i John uważają, że kluczowym punktem długiego i udanego związku jest zrozumienie drugiej osoby, unikanie kłótni i sprzeczek. Od samego początku za wszelką cenę starają się unikać drobnostek i rozmawiać o wszystkim, co budziło w nich jakiekolwiek wątpliwości lub niepokój.

Nigdy się nie spieraliśmy. Najczęściej nie zgadzamy się co do jedzenia – mówi John

Oboje uznali także, że polubili się od pierwszego spotkania, co również mogło mieć wpływ na ich związek. W końcu nie da się powtórzyć pierwszego wrażenia, prawda? Para zgodnie uważa, że jeśli dobrze spędza się ludziom czas razem to istnieją zdecydowanie większe szanse na długi i udany związek.

Poniżej publikujemy nagranie z wywiadu z tą wspaniałą parą

Od siebie możemy dodać, że wpływ na długie i szczęśliwe życie ma aktywność fizyczna i to, co ląduje w naszym żołądku. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy układać lub też już układamy sobie życie z drugą osobą 🙂

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.pinterest.de