Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Specjalistka wyjaśnia, dlaczego wyglądamy na starszych. Nie ma to nic wspólnego ze zmarszczkami

Co sprawia, że ludzie w tym samym wieku są odbierani na starszych lub młodszych? Zła dieta, używki, brak snu? A może jest coś jeszcze? Może chodzi o ruch ciała, spojrzenie, uśmiech?

Czy wiesz, że kiedy większość ludzi domyśla się wieku innych, przeceniają wiek tych, którzy wyglądają na starszych od nich? I działa też na odwrót! Ile razy zauważyłeś, że wyglądasz starzej na zdjęciach i w lustrze, a ile razy ktoś powiedział, że wyglądasz młodziej? Wszystko dlatego, że łatwo oszukać ludzki mózg.

Dermatolog, kosmetolog i założyciel firmy zajmującej się kosmetykami, Tiina Orasmae, opowiada o szeregu znaków, których ludzie używają do określania czyjegoś wieku zarówno na zdjęciach, jak i w prawdziwym życiu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zmarszczki tak naprawdę nie mają znaczenia.

Jestem przekonana, że to miłe, gdy ludzie mówią dobre rzeczy o naszym wyglądzie, bez względu na wiek i płeć. Ale czasami szereg różnych czynników zmusza innych do postrzegania nas jako „mniej świeżych i uroczych” niż w rzeczywistości. Ale nie martw się, mam sposób, aby to naprawić.

#12 Kolor skóry

Plamy pigmentowe to nierównomierne rozmieszczenie melaniny w komórkach skóry, przez co niektóre części twarzy wyglądają ciemniej niż inne. Równomierny koloryt skóry sprawia, że ​​wyglądasz znacznie młodziej!

To na pewno działa, ponieważ mamy zakodowane, że młode osoby mają piękne cery, a starsi ludzie często miewają plamy. Dlatego automatycznie myślimy o kimś, że jest starszy, jeżeli jego skóra nie ma jednolitego koloru.

#11 Charakterystyka objętości

Chodzi o kości policzkowe, usta i podbródek. W młodości te części twarzy są zwykle bardziej widoczne: kości policzkowe są wyższe, usta są pełniejsze, a podbródek ma wyraźniejsze linie. Wszystko, co musisz zrobić, to wykorzystać te części twarzy na swoją korzyść i zaznaczyć je. Kiedy twarz jest bardziej obszerna, wygląda młodziej.

#12 Rozmiar oka

Im większe oczy, tym młodsza twarz! To najważniejsza zasada dla wszystkich Europejczyków. Z wiekiem długość górnej powieki rośnie, gdy zaczyna ona zakrywać górną krawędź oka.

Dlatego w makijażu postaw na rozświetlenie i powiększenie oka!

#9 Zmarszczki na twarzy

Wyraźne linie twarzy kojarzą się z młodością. Wszystko to dzięki elastyczności skóry. Im jesteśmy młodsi, tym łatwiej jest utrzymać elastyczność skóry. Z wiekiem skóra staje się cieńsza i się rozciąga. Właśnie dlatego, gdy rysy twarzy są nierówne lub niejasne, ludzie myślą, że dana osoba jest starsza od nich.

#8 Rozmiar ucha i nosa

Im mniejsze uszy i nos, tym młodsza twarz. Chodzi o to, że uszy i nos są jednymi z niewielu części ciała, które rosną przez całe nasze życie. Więc łączymy duże nosy i duże uszy z wiekiem, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy.

#7 Zmarszczki i fałdy

To pozornie proste: im mniej zmarszczek, tym młodsza osoba. Ale tak naprawdę, aby nie wyglądać na starszego niż na zdjęciu, wystarczy upewnić się, że kolor skóry jest równy, a oczy są rozświetlone. Liczba zmarszczek tak naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ to nie sprawiają, że ludzie wyglądają na starszych. To dlatego, że nawet młodsi ludzie mogą mieć zmarszczki dzięki genom.

#8 Prędkość i płynność ruchu

Okazuje się, że jeśli porównamy 2 identyczne filmy tej samej osoby – jeden z normalną prędkością, a drugi nieco szybciej – w drugim filmie osoba ta będzie wyglądać młodziej. Im szybciej dana osoba się porusza, tym młodsza nam się wydaje. 

Ale jest jeszcze coś, o czym powinieneś wiedzieć: chodzi nie tylko o szybkość, lecz także o płynność ruchu. Im więcej płynności w Twoim ruchu, tym młodszy wygląd.

To zapewne dlatego tak młodo oceniamy tancerzy na scenie. Nie widzimy dokładnie ich twarzy, ale ruch ciała sprawia, że wydają się sprytni, szybcy i rozciągnięci, a to atuty młodości!

#5 Ubrania i styl

Niezależnie od tego, czy jest to długa, ciemna sukienka, czy autentyczny dyskotekowy strój – modne ubrania wyglądają na stare, nawet jeśli są zupełnie nowe. To sprawia, że ​​osoba, która je nosi, wygląda na starszą. Możesz jednak połączyć ubrania w stylu retro z supermodnymi ubraniami.

#4 Fryzura

Naturalna dynamika sprawia, że ​​wyglądamy młodziej. Dotyczy to nie tylko odzieży, ale występuje również w najdrobniejszych szczegółach, takich jak na przykład włosy, które nie wyglądają schludnie lub mają przestarzałe strzyżenie.

Przez większość czasu połączenie małych rzeczy, których zwykle nie zauważamy, sprawia wrażenie osoby o wiele starszej. I to wrażenie nie zawsze jest właściwe.

Postaw na naturalne fryzury, które są zwiewne, a nie sztywno ułożone!

#3 Ruch twarzy

Paradoks polega na tym, że nieruchome czoło postrzegane jest w naszej podświadomości jako oznaka starości. Może dlatego, że jesteśmy już przyzwyczajeni do botoksu i braku ruchu wśród celebrytów – a może dlatego, że starsze pokolenie jest mniej emocjonalne. Ale nadal jest prawdą: jeśli dana osoba nie ma bogatej mimiki twarzy, oznacza to, że jest stara. Nasz mózg przynajmniej tak myśli.

#2 Postawa

Wchodząc do pokoju, spójrz na sufit, a nie na podłogę. Jest to prosta zasada, którą każdy powinien przestrzegać, jeśli chce wyglądać jak osoba pełna energii i mocy. Zaokrąglone plecy z niskimi ramionami wyglądają na stare, ponieważ osoby starsze nie mają tyle siły mięśni, aby utrzymać prawidłową postawę.

#1 Pewność siebie

Co zaskakujące, pewna 30-letnia kobieta może być uważana za nieco starszą. Wszystko przez ich wyraz twarzy…

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli weźmiesz wszystko pod uwagę, pamiętaj tę prostą wskazówkę: nie ma nic strasznego w zmarszczkach. To, czego powinieneś unikać, to być niepewnym, staromodnym, powolnym i obojętnym. To wszystko sprawia, że ​​naprawdę wyglądamy na starszych od nas.

Jakie wskazówki najbardziej Ci się podobały? A Ty jak myślisz – jaka jest tajemnica młodości?

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: google.com