Kategorie StopyUrodaZdrowie

Wypłucz toksyny z ciała dzięki moczeniu stóp w specjalnym roztworze. Efekty wdać gołym okiem!

Starożytna chińska medycyna mówi o tym, że dzięki detoksykacji ciała przez stopy w prosty sposób pozbędziemy się niechcianych toksyn. Według tej nauki stopy mają naturalne strefy energetyczne, które są połączone z ważnymi układami i narządami w naszym ciele. Oznacza to, że możesz detoksykować całe ciało i usunąć szkodliwe substancje wyłącznie przez stopy.

Wypłucz toksyny z ciała dzięki moczeniu stóp w specjalnym roztworze. Efekty wdać gołym okiem!

Istnieje wiele różnych procedur detoksykacji stóp, więc jest w czym wybierać. Zapewne kojarzysz pewne plastry, które przyklejane do podeszwy stóp wyciągają z ciała toksyny, widoczne na opatrunku w postaci brunatnego nalotu. Detoksykacja stóp w pewnym roztworze działa bardzo podobnie!

Jak działają kąpiele detoksykujące stóp?

Wypłucz toksyny z ciała dzięki moczeniu stóp w specjalnym roztworze. Efekty wdać gołym okiem!
healthandhealthyliving.com

Kąpiel jonowa używana jest do detoksykacji organizmu. Uwalnia wszystkie toksyny z ciała poprzez stopy. Jak to działa?

Woda powinna być gorąca, ponieważ w ten sposób zbędne substancje przyciągane są do powierzchni skóry. Wraz z ochładzaniem wody zachodzi proces osmozy, a zanieczyszczenia przedostają się do wody. Taki zabieg nie jest jedynie środkiem prozdrowotnym, ale również zabiegiem na miarę spa.

Warto pamiętać jednak, że diabetycy nie powinni fundować swoim stopom tego rodzaju kąpieli oczyszczającym organizm z ksenobiotyków, czyli substancji zawleczonych z zewnątrz, takich jak leki i toksyny.

Aby odtruć ciało przez stopy, potrzebujesz:

  • Sól Epsom
  • Glinka bentonitowa
  • Ocet jabłkowy
  • Gorąca woda
  • Miska, w której można moczyć stopy

Wymieszaj 1/2 szklanki soli Epsom w naprawdę ciepłej wodzie. Roztwór będzie stygł, a Ty w tym czasie będziesz mógł przygotować potrzebną pastę. Wymieszaj 2 łyżki glinki bentonitowej z 1 łyżką stołową octu jabłkowego w miseczce. W razie potrzeby można dodać trochę wody, aby ją rozcieńczyć. Zanurz stopy w tej mieszaninie i pozostaw do wyschnięcia na 10 minut. Sprawdź wodę, jeśli temperatura wody jest odpowiednia, możesz włożyć stopy do środka i pozwolić im moczyć się przez co najmniej 15 minut.

Podczas gdy twoje stopy zażywają detoksykującej kąpieli, toksyny są uwalniane z ciała. Te toksyny są często wynikiem niezdrowych nawyków żywieniowych, głównie dużego spożycia przetworzonej żywności i tłuszczów nasyconych. Jeśli twoje ciało jest pełne toksyn, możesz zauważyć, że woda w misce staje się ciemniejsza.

Fotografie: healthybeautiful.info | Miniatura wpisu: healthandhealthyliving.com