×

Dermatolodzy zdradzili najlepsze sposoby na walkę z cellulitem. Są naprawdę skuteczne

Cellulit inaczej zmora wielu kobiet. Niektóre panie całe życie walczą z cellulitem nie osiągając przy tym zadowalających rezultatów. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że wina leży w podłożu genetycznym. Ma to swoje źródło w specyfice tkanki tłuszczowej, której nieprawidłowe stany przekładają się na powstawanie pomarańczowej skórki. Dieta ani żadne ćwiczenia na niewiele się tutaj zdadzą. Czy jest więc na to jakiś sposób? Co na temat procedury antycellulitowej mówią dermatolodzy i badania?

Dermatolodzy podzielili się wskazówkami, które skutecznie pomagają zmniejszyć cellulit

Portal Brightside opublikował zaczerpnięte od dermatologów wskazówki, które są skuteczne w walce z cellulitem.

#1 Kremy

Podobno nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że kremy antycellulitowe są skuteczne. Mogą one natomiast nawilżyć skórę, co daje wrażenie, jakby ta stawała się bardziej jędrna. Jedyne, czego dermatolodzy są pewni to to, że nie zapewniają one długotrwałych efektów podobnie jak w przypadku głębokiego masażu. Jeśli już decydujesz się na zakup kremu, specjaliści uprzedzają, aby nie sugerować się wysoką ceną i stosować krem przez co najmniej 8 kolejnych tygodni.

#2 Głęboki masaż

Dermatolodzy mają tutaj przede wszystkim na myśli masaż z wykorzystaniem urządzeń próżniowych i rolek. Taka forma masażu ma poprawić krążenie i wygląd skóry. Jest jednak jeden minus. Efekty takiego rozwiązania z reguły nie są długotrwałe. Chcąc podtrzymać efekty należy regularnie wykonywać głębokie masaże (np. raz w tygodniu). Kolejnym minusem tej metody jest stosunkowo wysoka cena. Biorąc pod uwagę fakt, że taki masaż należałoby wykonywać raz w tygodniu, może to się solidnie odbić na Twoim portfelu.

#3 Szczotkowanie ciała

Wielu dermatologów zgodnie uważa, że szczotkowanie ciała na sucho może pomóc w walce z cellulitem, ale też nie powinniśmy się spodziewać spektakularnych rezultatów. Zaleca się regularne szczotkowanie nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Plusem tej metody jest z pewnością fakt, że możesz to robić sama bez wychodzenia z domu.

O czym należy pamiętać podczas szczotkowania ciała:

  • szczotkuj skórę na sucho
  • szczotkuj ruchami zgodnie z ruchami wskazówek zegara
  • szczotkuj lżej w miejscach, gdzie skóra jest cienka i dociskaj mocniej w miejscach, gdzie skóra jest grubsza
  • po szczotkowaniu na sucho weź zimny prysznic
  • po kąpieli nałóż na ciało balsam

#4 Fale o częstotliwości radiowej

Badania wykazały, że urządzenia emitujące fale o częstotliwości radiowej skutecznie redukują cellulit. W jednym z badań wzięło udział 16 osób. Panie przez sześć kolejnych tygodni przechodziły zabieg dwa razy w tygodniu. Wyniki były zdumiewające. Uczestniczki badania odnotowały znaczne spadki w obwodzie uda, podczas gdy ich cellulit zmniejszył się aż o 25%.

#5 Skuteczne leczenie

Dermatolodzy twierdzą, że niektóre procedury praktykowane przez ekspertów mogą mieć bardzo dużą skuteczność w walce z cellulitem. Jedną z nich jest rozbijanie skupisk adipocytów, co doprowadza do właściwego ułożenia komórek i uwalnia obecny w nich tłuszcz. Metoda ta dodatkowo pobudza krążenie, co rzutuje na szybsze pozbywanie się zalegających w tkankach toksyn i redukcję obrzęków. Niewątpliwą zaletą tej metody, co wyróżnia ją na tle pozostałych, jest jej długotrwałość. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tej metody leczenia.

Źródła: brightside.me
Fotografie: Fot. Freepik (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować