×

Dentysta podrużuje po świecie i leczy za darmo zęby biednych. Te metamorfozy zachwycają

Nie ulega wątpliwości, że piękny, zdrowy uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że stajemy się również atrakcyjniejsi w oczach innych. Niestety nie każdy dba o swoje zęby tak, jak należy. Strach, a zwłaszcza brak pieniędzy powoduje, że wiele osób rezygnuje z usług stomatologicznych. Poza tym za fatalny stan uzębienia winne jest często także wieloletnie zaniedbanie pod względem higieny jamy ustnej. Z badania przeprowadzonego w 2016 roku przez GSK Consumer Healthcare wynika, że blisko 4 miliony Polaków nie myje zębów!

Dentysta o wielkim sercu

O ile jako naród mamy dostęp do podstawowej opieki medycznej, która może zadbać o nasze uzębienie, o tyle wiele ludzi nie ma możliwości skorzystania z takich usług, co może prowadzić do poważnych schorzeń jamy ustnej. Na szczęście znalazł się ktoś, kto postanowił wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Przywracając im uśmiech, zmienia ich życie. O niezwykłym lekarzu rozpisały się media na całym świecie.

Brazylijczyk Felipe Rossi jest z wykształcenia stomatologiem. Kocha swoją pracę. Jego drugą pasję są z kolei podróże. I choć wydawać by się mogło, że jedno i drugie zupełnie sobie przeczą, bowiem praca stomatologa może kojarzyć się z pracą w gabinecie, on jest żywym przykładem na to, że chcieć to móc. Felipe zamiast pracy w klinice, jeździ po całym świecie w poszukiwaniu osób, którym może pomóc. W tym celu założył organizację Por1sorriso, do której do współpracy zaprasza innych specjalistów. Brazylijczyk odwiedza najbiedniejsze regiony i służy pomocą ludziom, których nie stać na wizytę u specjalisty. Ludziom, których stan uzębienia jest na bardzo złym poziomie, o czym świadczą efekty wielu lad zaniedbań i braku ingerencji ze strony stomatologa.

Zmienia ich życie na lepsze

Czy można otrzymać piękniejsza nagrodę niż szczery uśmiech drugiego człowieka? Brazylijczyk świadczy swoje usługi wśród najbiedniejszych zupełnie za darmo. Uśmiech ze strony osoby, której pomógł, jest dla niego największą nagrodą. Świadczą o tym zdjęcia, które można znaleźć na jego profilu na Instagramie. Profilu, który obserwuje już ponad 120 tys. osób. Felipe Rossi zestawia w mediach społecznościowych zdjęcia osób, którym pomógł (wśród nich są także dzieci), przed zabiegami i po zakończeniu leczenia. Zdecydowana większość metamorfoz jest po prostu spektakularna! Internauci są pełni zachwytu dla charytatywnej działalności Felipe.

Poniżej publikujemy zdjęcia pacjentów stomatologa, który wywołał piękny uśmiech na twarzach wielu pacjentów

Źródła: brightside.me, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować