×

Kobieta zapadła w śpiączkę przez niewłaściwe użycie tamponu. To mogło kosztować ją życie

Deborah Usher zaczęła odczuwać objawy grypy, tak przynajmniej myślała. W ciągu kilku dni jej stan się pogarszał, aż w końcu nie mogła chodzić ani mówić.

W pewnym momencie stan zdrowia pogorszył się na tyle, że dziewczyna została przewieziona do szpitala. Lekarze utrzymywali Deborah w śpiączce przygotowując jej rodzinę na najgorsze.

Tydzień później Deborah obudziła się ze śpiączki, ale nie pamiętała niczego co się wydarzyło. Zamiast tego obudziła się z rzadkim i potencjalnie śmiertelnym zespołem wstrząsu toksycznego. Jej pamięć została wyczyszczona. Zniknęło tak wiele wspomnień z życia Deborah. Kobiecie zajęło pięć lat by stopniowo przywrócić pamięć.

Toxic shock memory loss

Deborah Usher miała 27 lat, gdy jej życie kompletnie się zmieniło.

Toxic shock memory loss

Początkowo choroba wyglądała na grypę, jednak po kilku dniach jej stan drastycznie pogorszył się

tss (2)

Lekarze uświadomili sobie, że stan Deborah był spowodowany używaniem tamponów super plus przez cały okres menstruacji.

Rzadki syndrom (TSS) jest powodowany przez bakterie “staphylococcus aureus”, która dostaje się do krwiobiegu.

Toxic shock memory loss

Lekarze utrzymywali kobietę w śpiączce. Jednak gdy starali się ją dwukrotnie wybudzić okazało się to bezskuteczne. Rodzina była przygotowana na najgorsze.

Toxic shock memory loss

Tydzień później Deborah wybudziła się. Jednak straciła pamięć i zaczęły wypadać jej włosy. Przez dwa miesiące uczyła się chodzić.

Najbardziej bolesna była utrata pamięci. Nie potrafiła przywrócić wspomnień w żaden sposób. Nie pamiętała nawet swojego synka.

tss (1)

„TSS odebrało mi życie. TO jak bycie na ciągłym kacu. Nic nie pamiętasz i kręci ci się w głowie.” – mówi Deborah

Wspomnienia Deborah wreszcie powracają. Kobieta zdecydowała się upublicznić historię jako ostrzeżenie dla każdej kobiety.

Toxic shock memory loss

Może Cię zainteresować