×

5 rzeczy, które zawsze powinieneś robić po odbytym stosunku. Pewnie nie miałeś o nich pojęcia!

Ciągle słyszymy o rzeczach i czynnościach o których warto nie zapominać przed współżyciem. Ale co potem?

Istnieje szereg rzeczy, które warto wykonać po seksie, aby utrzymać ciało w zdrowiu. Seks jest pełen radości, miłości… ale również bakterii i innych niebezpieczeństw. Dlatego należy zachować tych pięć nawyków w umyśle.

1. Zawsze pamiętaj, aby oddać mocz

Kobiety powinny zawsze oddać mocz po stosunku. To najlepszy sposób, aby zapobiec infekcji dróg moczowych. Objawy obejmują ból, ciągłe uczucie potrzeby oddania moczu i pieczenie podczas sikania.

Mocz po stosunku może być mętny, mleczny lub inaczej pachnący. Dzieje się tak za sprawą bakterii, które dostają się do organizmu kobiety. Oddawanie moczu po seksie będzie wypłukiwać je skutecznie. Nawet jeśli nie czujesz potrzeby, spróbuj oddać choć kilka kropel.

2. Umyj całe ciało

Seks działa jak dobre ćwiczenia na siłowni, zawsze się spocisz! Pot w połączeniu z bakteriami bytującymi naturalnie na naszym ciele powoduje powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Najlepiej wziąć kąpiel po współżyciu, gdyż spowoduje to usunięcie nagromadzonego potu i bakterii, które są główną przyczynę wyprysków. Kiedy pot i bakterie zaczną ze sobą współpracować, zły zapach będzie się rozwijał, a to nie będzie romantyczne…

3. Pij dużo wody

Seks jest jak trening. W rzeczywistości, według czasopisma PLoS ONE, mężczyźni spalają około 101 kcal w trakcie seksu, a kobiety 69,1 kcal. Nic więc dziwnego, że wydzielamy wtedy pot w dużych ilościach. Dlatego nawodnienie jest kluczem. Przez picie wody po seksie pomożesz sobie uzupełnić utracone płyny i oddasz mocz szybciej.

4. Zmień bieliznę

Noszenie tej samej bielizny po seksie nie jest dobrym pomysłem. Jeśli ją zmienisz, spowoduje to zmniejszenie ekspozycji na bakterie i wilgoć. Jeśli to możliwe, noś bawełnianą bieliznę, aby zwiększyć przepływ powietrza i nagromadzenie wilgoci. To ograniczy nieprzyjemny zapach, podrażnienia i ryzyko zakażenia.

5. Dobrze jest jeść probiotyki

Pochwa jest pełna bakterii. To normalne, naturalne i zdrowe. Ale seks może zaburzyć ich równowagę! Jedzenie probiotyków po seksie może zapobiec powstawaniu infekcji. Można także wziąć probiotyczny suplement tego samego dnia. Jest to pierwsza linia obrony przed zakażeniami grzybiczymi i bakteryjnymi pochwy.

Jeśli jesteś osobą aktywną seksualnie to warto mieć te porady na uwadze. Mogą one sprawić, że seks będzie jeszcze przyjemniejszy, niż zwykle!