Kategorie Medycyna naturalnaOdżywianieZdrowie

Babciny trik: 7 uciążliwych schorzeń, które wyleczy czosnek włożony do ucha

Poznasz dzisiaj silną aromatyczną rozkosz, która jest podstawowym składnikiem potraw kulinarnych na całym świecie, od Włoch i Ameryki po Azję i Bliski Wschód. Za solą i pieprzem jest trzecią najczęściej używaną przyprawą. Pochłaniana ona tonę milionów ludzi na całym świecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Raw garlic. #garlic #czosnek #jedzenie #food #przyprawa #warzywo #wroclaw

Post udostępniony przez Ewka (@ewkagraczphotography)

Jeśli zgadłeś, że piszę o czosnku, masz rację

To niesamowita przyprawa w kulinarnym świecie, ale co ze światem medycznym? Czy wiesz, że czosnek jest tak samo legendarny, jeśli chodzi o zdrowie? Poznaj krótki przykład historii leczniczej czosnku!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Daily Garlic (@czosnek.of.the.day)

Podobnie jak czosnek jest kulinarną podstawą na całym świecie, ma również bogatą i długą historię w celach leczniczych

Tekst z 1500 roku p.n.e. Kodeks Ebers przepisał czosnek na 22 różne dolegliwości. Zostało to również udokumentowane jako wypłata dla pracowników piramid, ponieważ uważano, że poprawia ich wytrzymałość i siłę, a ząbki czosnku znaleziono nawet w grobowcu króla Tuta.

Starożytni Grecy rutynowo żuli czosnek przed igrzyskami olimpijskimi, aby poprawić swoją siłę. Już w latach 370-460 p.n.e. sam Hipokrates polecał czosnek jako środek przeczyszczający i czyszczący.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Elżbieta Krajczok (@krajczokelzbieta)

Wikingowie i Fenicjanie zaopatrywali się w czosnek w celach leczniczych. W 1858 roku Amerykanin mikrobiolog Louis Pasteur porównał skuteczność 60 mg penicyliny do zabijania bakterii z możliwościami 1 mm surowego soku z czosnku.

Historia z dalekich krajów jest pełna takich przykładów, w których czosnek był powszechnie stosowany jako środek leczniczy z różnych względów zdrowotnych. Zdolności lecznicze czosnku pochodzą z jego naturalnych właściwości przeciwutleniających, przeciwgrzybiczych, przeciwwirusowych i przeciwbakteryjnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Kaluszka (@adamkaluszka)

Co może zrobić czosnek dla Twojego zdrowia?

#1 Przeziębienia, grypa i alergie

Jako środek antyseptyczny, receptury czosnku mogą pomóc wzmocnić układ odpornościowy, aby zwalczyć przeziębienie i grypę. Jako środek przeciwzapalny, czosnek może szybko stłumić bóle ciała i bóle związane z przeziębieniem i grypą. Rutynowy codzienny dodatek czosnku może również poprawić sezonowe alergie.

#2 Choroby układu oddechowego i kaszel

Czosnek ma długą historię w leczeniu dolegliwości układu oddechowego. Przewlekły i ostry kaszel można ukoić, pijąc mieszankę miodu i czosnku, co pozwala uniknąć używania komercyjnych syropów na kaszel. Czosnek również rozrzedza śluz, który powoduje trudności w oddychaniu, objawy astmy i zatory zatokowe. Jego właściwości przeciwzapalne pomagają łagodzić gardło, oskrzela i obrzęk zatokowy związany z infekcjami górnych dróg oddechowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Daily Garlic (@czosnek.of.the.day)

>#3 Układ sercowo-naczyniowy

Układ sercowo-naczyniowy i czosnek mają również długą historię. Uważa się, że rutynowe spożywanie czosnku poprawia stan układu sercowo-naczyniowego. Reguluje przepływ krwi, działając jako środek rozszerzający naczynia krwionośne. Oczyszcza również tętnice.

#4 Artretyzm

Zapalenie stawów było kiedyś uważane za schorzenie wieku i spadek zdrowia. Teraz wiemy, że artretyzm może dotknąć ludzi w każdym wieku. Objawy zapalenia stawów, w tym ból, stan zapalny, tkliwość i sztywność, mogą ograniczać poziom aktywności, a nawet ograniczać do rutynowych czynności dnia codziennego.

Aby zwalczyć zapalenie stawów dzięki właściwościom przeciwutleniającym czosnku i przeciwzapalnym, zmiażdżyć jedno lub dwa ząbki na 30 minut przed śniadaniem każdego ranka. Staraj się rutynowo wprowadzać umiarkowane ilości czosnku do lunchu i kolacji przynajmniej dwa razy w tygodniu.

via GIPHY

#5 Infekcje grzybiczne

Właściwości przeciwgrzybicze czosnku przypisuje się fitochemicznej nazwie allicyna, która jest uwalniana, gdy czosnek jest miażdżony lub siekany. Większość substancji ma trudności z penetracją skóry i paznokci, aby dotrzeć do źródła infekcji grzybiczej.

Czosnek może jednak łatwo przeniknąć do źródła grzybicy, stopy sportowców i grzybicy paznokci. Zastosuj zmiażdżony czosnek, olej czosnkowy lub żel czosnkowy do dotkniętego obszaru kilka razy dziennie, aż znikną wszystkie oznaki infekcji grzybiczej.

via GIPHY

#6 Ukąszenia, wysypki i rany

Zastosuj ząbek czosnku, aby zwalczyć truciznę i ukoić stan zapalny. Czy wiesz, że czosnek był powszechnie używany podczas II Wojny Światowej jako środek antyseptyczny do ran na polu walki?

Późniejsze badania potwierdziły, że czosnek ma silne działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciw grzybicze i że jest skuteczny przeciwko kilku innym rodzajom drobnoustrojów, a nawet robakom żołądkowym.

via GIPHY

Włóź ząbek czosnek do ucha – choć brzmi to dziwnie, zmienisz zdanie, gdy ukoi Twój ból

Bóle ciała można złagodzić, wkładając do ucha kawałek surowego czosnku. Jeśli wolisz, możesz nałożyć kilka kropel olejku czosnkowego na waciku i umieścić go w uchu.

Pozostaw czosnek w uchu na kilka godzin lub na noc.

Opowiedz mi o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i pytaniach w sekcji komentarzy na Facebooku

Pamiętaj, że zawsze możesz przekazać te informacje innym osobom, którym te informacje mogą okazać się przydatne!

Źródło: apost.com | Fotografie: www.Instagram.com, www.giphy.com | Miniatura wpisu: