×

Przed pójściem spać wrzuć czosnek do toalety. Bakterie nie mają szans

Ostatnio rozmawialiśmy o tym, który element łazienki ma w sobie najwięcej bakterii. Choć Wasze odpowiedzi nie były jednoznaczne, wbrew pozorom okazuje się, że wcale nie jest nim sedes. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma w nim bakterii. Są i to jest ich naprawdę dużo, zwłaszcza, jeśli nie przykładamy do jej sprzątania wystarczająco dużo uwagi.

Sprzątanie łazienki

Problem w sprzątaniu łazienki polega na tym, że bywa to bardzo czasochłonne. Co więcej, w wielu domach używa się do tego celu silnych środków czyszczących, które choć są skuteczne, mogą szkodzić naszemu zdrowiu, zwłaszcza, kiedy podczas sprzątania drzwi do łazienki pozostają zamknięte.

Czosnek a toaleta

Środki do czyszczenia łazienki to często silne związki chemiczne. Warto zatem poszukać i wypróbować skutecznych, a zarazem przyjaznych dla środowiska alternatywnych sposobów na czystość w łazience, a zwłaszcza czystość sedesu. I tak oto jakiś czas temu trafił do sieci sposób, który w bardzo krótkim czasie zdobył ogromną popularność. Każdego dnia dzieliło się nim tysiące ludzie. Metoda ta mówi o tym, aby umieścić… ząbek czosnku w toalecie! Wpadłabyś na to?

Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, które ma działania przeciwzapalne. Kiedy przyjrzymy mu się z bliska, okazuje się, że zawiera siarkoorganiczny związek chemiczny zwany alliacyną. Jego działanie mówi samo za siebie. Alliacyna chroni przed bakteriami i pasożytami, zwalcza grzyby i zmienia otoczenie w otoczenie niekorzystne dla rozwoju drobnoustrojów. Zważywszy na te wszystkie właściwości czosnku, śmiało można więc powiedzieć, że powinien dać sobie również radę z bakteriami zalegającymi w toalecie.

Sposób użycia

Zanim zastosujesz czosnek w sedesie, warto wiedzieć, kiedy i jak najlepiej go użyć?

  1. Zacznij od obrania ząbka czosnku
  2. Umieść go w sedesie na noc, kiedy będziesz mieć pewność, że przez najbliższe kilka godzin nikt nie będzie korzystał z toalety
  3. Kiedy wstaniesz z łóżka następnego dnia, spłucz czosnek
  4. Powtarzaj tę czynność co najmniej dwa razy w tygodniu, a utrzymasz świeżość w toalecie

Niektórzy zamiast samego czosnku stosują herbatę z czosnkiem, którą wlewają do sedesu. Jej zaletą jest to, że usuwa także rdzawe plamy.Wystarczy zaparzyć 2,5 szklanki herbaty z trzeba ząbkami czosnku, a po ostygnięciu wlać ją do sedesu.

Czy wiedziałeś, że nie musisz kupować czosnku? Możesz mieć jego nieograniczone dostawy we własnym domu!

Stosowałeś czosnek do czyszczenia łazienki? Jeśli nie, warto spróbować. W końcu to metoda, która nie zawiera silnych środków chemicznych i jest przyjazna dla środowiska, a także Twojego zdrowia.

Źródła: pl.newsner.com

Może Cię zainteresować