Kategorie CiałoUroda

6 części ludzkiego ciała, które prawdopodobnie znikną w przyszłości

Części ciała, które znikną – Niektórzy twierdzą, że nasze ciała są zaśmiecone częściami, których nie potrzebujemy.  W pierwszym rozdziale The Descent of Man, Charles Darwin zidentyfikował w przybliżeniu części ciała opisane jako „bezużyteczne lub prawie bezużyteczne.” Rzućmy okiem na niektóre z nich.

#1 Włosy na ciele

Męskie włosy na twarzy odgrywają ważną rolę w seksualnym przyciąganiu płci przeciwnej. Jednak najwyraźniej większość włosów pozostawionych na ludzkim ciele nie spełnia żadnej funkcji, dlatego mogą z czasem zniknąć.

#2 Części ciała, które znikną – Zewnętrzne mięśnie ucha

Niektóre zwierzęta, takie jak króliki i psy, mogą poruszać uszami. My także nadal mamy te mięśnie, dlatego niektórzy ludzie mogą poruszać uszami, ale nie spełnią one żadnej innej roli.

#3 Zęby mądrości 

Wcześni ludzie musieli żuć rośliny, by uzyskać wystarczającą ilość kalorii potrzebnych do przetrwania, ale w dzisiejszych czasach tylko około 5% populacji ma zestaw tych zdrowych, ale bezużytecznych zębów.

#4  Części ciała, które znikną – Mięsień palmaris

Ten długi wąski mięsień biegnie od łokcia do nadgarstka i brakuje go obecnie u 11% ludzi. Niegdyś ważny do wspinania się, prawdopodobnie wolałabyś ją zachować, gdybyś była artystą sztuk walki lub wspinaczem.

#5 Męskie sutki

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają brodawki sutkowe, ponieważ we wczesnych stadiach rozwoju płodu nienarodzone dziecko jest efektywnie bezpłciowe. Tak więc sutki występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Mężczyźni zazwyczaj nie mają niezbędnego poziomu prolaktyny, aby stymulować laktację i nie mogą produkować mleka.

#6 Części ciała, które znikną – Palce u nogi

Badania pokazują również, że nasze centrum równowagi wciąż przesuwa się do wewnątrz. Oznacza to, że ludzie polegali na swoich palcach, aby zachować równowagę, ale teraz nie polegają na nich tak bardzo. Jeśli ten trend się utrzyma, nie będziemy już potrzebować naszych palców u nóg.

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: pinterest.com