Kategorie Historie pacjentówPsychologiaZdrowie

5 rzeczy, które będziesz żałował w ostatnim dniu życia. Dane zebrała pielęgniarka

Czego żałują ludzie przed śmiercią? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czego będziesz żałował na łożu śmierci? Jeżeli tak, może warto posłuchać ludzi, którzy już dawno powiedzieli co się wtedy myśli i czego żałuje?

Pewna australijska pielęgniarka prowadziła zeszyt z ostatnimi wyznaniami pacjentów

Dlaczego postanowiła to zrobić? Bronnie Ware to pielęgniarka, która przez wiele lat opiekowała się nieuleczalnie chorymi. Opiekowała się nimi przeważnie przez ostatnie dwanaście tygodni ich życia. Z niektórymi z nich połączyła ją mocniejsza więź.

Chciała podzielić się ze światem mądrościami, dlatego założyła bloga – Inspiration and Chai – a że cieszył się on dużą popularnością, postanowiła wydać książę „Czego najbardziej żałują umierający”.

To co jest dla niektórych zaskakujące to fakt, że osoby o wszelkiego rodzaju charakterach, na łożu śmierci stawali się praktycznie tacy sami.

W odpowiedzi na pytanie – czego żałują w swoim życiu – odpowiedzi były wręcz takie same!

To powinno być dla nas nauką i poradą, jak żyć, by być szczęśliwym człowiekiem i by jak najmniej żałować, lub jeżeli to w ogóle możliwe, nie żałować niczego.

Czego żałują ludzie przed śmiercią? Poznaj zatem 5 najbardziej powtarzanych rzeczy…

#1 Żałuję, że nie miałem odwagi, by żyć zgodnie ze sobą, a nie z oczekiwaniami innych

Jak pisze Ware, to jedno z najczęściej powtarzanych zdań. Wiele osób rezygnuje z własnego zdania, marzeń czy planów na rzecz upodobań innych ludzi. 

Czy to dobrze? Jak się okazuje – nie!

Paraliżuje nas strach przed innymi, lęk przed zmianami czy niemoc w dążeniu do celu.

#2 Czego żałują ludzie przed śmiercią? Żałuję, że tak ciężko pracowałem

To zdanie padało z ust prawie każdego mężczyzny. Zdziwieni? Bo ja nie. Większość mężczyzn jest tak zapracowana, że przegapia jak dorastają ich dzieci. Nie zauważają także swoich żon…

#3 Żałuję braku szczerości w swoich uczuciach

A dokładnie w ich wyznawaniu. Ludzie często boją się okazać lub powiedzieć o swoich uczuciach ze strachu przed wstydem. 

#4 Czego żałują ludzie przed śmiercią? Żałuję, że nie utrzymywałem kontaktu ze swoimi przyjaciółmi

Często na łożu śmierci ludzie przyznają się do tego, że zaniedbywali swoje przyjaźnie.Najbardziej żałują, że nie pożegnali swoich umierających przyjaciół. Jednak nie da się ukryć, jak podkreśla sama autorka książki, że ich przyjaciele cały czas żyją w ich pamięci.

#5 Żałuję, że bałem się być szczęśliwym człowiekiem

Wiele osób mówiło, że utknęło w starych wzorcach i nawykach, co zatrzymywało ich plany i marzenia. Nie odważyli się wyjść ze swojej strefy komfortu.

Zobaczcie sami, że wszystkie punkty dotyczą dbania o ludzi i spełniania swoich marzeń. Dlaczego więc dostrzegamy to, gdy już jest za późno?

Źródło: polityka.pl | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.com