Kategorie PsychologiaRozwójZdrowie

Czego wstydzimy się najbardziej? 13 zachowań, które rujnują nasze myślenie

Czego wstydzimy się najbardziej: Ile razy zdarzyło Ci się surowo o sobie myśleć? No właśnie… Czas już z tym skończyć, ponieważ takie myślenie doprowadza nas do kompleksów i zamykania się w sobie. Ciągłe porównywanie się do rówieśników ze szkoły czy pracy bądź znajomych i przyjaciół budzi frustrację i rodzi w nas wygórowane wymagania wobec siebie.

Kto na tym cierpi najbardziej? Oczywiście my

Czasami obwiniamy się za sposób, w jaki żyjemy, ponieważ nie jesteśmy tak doskonali, jak tego chcemy.

Kiedy rozmawiamy z przyjaciółmi lub przeglądamy media społecznościowe i dochodzimy do wniosku, że nasze życie blednie w porównaniu do innych. Sprawiamy, że czujemy się winni z powodu rzeczy za które nie powinniśmy przepraszać. Nadszedł czas, by się ogarnąć i przestać wstydzić się za to jacy jesteśmy.J

#1 Czego wstydzimy się najbardziej?Twoje wybory zawodowe

Im bardziej niezwykła i mniej opłacalna jest praca, tym bardziej masz skłonność do wstydu za wybory zawodowe. Wątpisz w siebie bardziej jeśli masz kwalifikacje do bardziej stabilnej pracy z lepszymi wynagrodzeniami, ale wybrałeś inną ścieżkę kariery. Presja jest jeszcze większa, gdy Twoi znajomi wspinają się po drabinie korporacyjnej. Ale jeśli jesteś zadowolony ze swojej pracy, powinieneś być dumny z tego, co robisz, bez względu na wszystko.

#2 Twoje niepełnosprawności lub brak zdolności

Możesz być lekceważony z powodu niepełnosprawności lub braku zdolności w czymś, ale nie powinieneś się tego wstydzić. Każdy ma swoje mocne i słabe strony, więc jeśli nie jesteś w czymś dobry, nie oznacza to, że jesteś przegrany. Niepełnosprawność lub brak umiejętności w pewnej dziedzinie oznacza po prostu, że Twoje mocne strony leżą gdzie indziej.

#3 Chcesz trochę czasu dla siebie

W ekstrawertycznym świecie czasami trudno jest usprawiedliwić się, aby mieć czas dla siebie. Jeśli jesteś matką, możesz czuć się jeszcze bardziej winny z powodu ukrycia się w spiżarni, zanim Twoje dzieci przyjdą Cię znaleźć. Ale prawda jest taka, że ​​każdy zasługuje na to, by mieć czas na siebie i rozpieszczać się, nie martwiąc się o innych przez jakiś czas.

#4 Czego wstydzimy się najbardziej?Miejsce pochodzenia

Jeśli wstydzisz się swojej przeszłości, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie docenić teraźniejszość i patrzeć w przyszłość. Akceptowanie przeszłości jako rzeczy, która Cię ukształtowała, jest jednym ze sposobów, by zacząć kochać siebie. Jeśli przyszedłeś z złego miejsca, niech to będzie motywacją, by nigdy do takiego miejsca nie wrócić.

#5 Jedzenie, które jesz

Świadomi zdrowia przyjaciele mogą próbować zrobić Ci wyrzuty sumienia, ilekroć lubisz coś grzesznie pysznego. Ale nie powinieneś się wstydzić za jedzenie, o ile dbasz o swoje zdrowie. Jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu i jeśli możesz sobie na to pozwolić, powinieneś się nim cieszyć.

#6 Twój status związku

Nawet jeśli ludzie się z tobą nie zgadzają, nie powinieneś się wstydzić, że nie jesteś z kimś. Oczywiście zawarcie małżeństwa może wydawać się świetne, ale jeśli czujesz, że wolisz być singlem, nie powinieneś czuć się winny z tego powodu.

#7 Czego wstydzimy się najbardziej?Bycie innym

Zamiast próbować się dopasować i być częścią większości, powinieneś przyjąć swoją wyjątkowość i nauczyć się z niej korzystać!

#8 Rzeczy, na które możesz i nie możesz sobie pozwolić

W tym materialistycznym świecie nie jest niczym niezwykłym wstyd, jeśli nie stać Cię na markowe i modne rzeczy. Pamiętaj jednak, że etykiety nie powinny Cię definiować. Żyj w miarę swoich możliwości i ciesz się tym, co masz.

#9 Twoja masa ciała, rozmiar lub kształt

Pewne dodatkowe kilogramy, rozmiary i kształty ciała mogą być preferowane w mediach, ale nie jest to dobry powód do wstydu za swoje ciało. Zdrowie powinno być ważniejsze niż to, jak wygląda Twoje ciało, więc nigdy nie powinieneś się wstydzić swojego ciała. Spójrz w lustro i powiedz sobie, że jesteś piękna, ponieważ taka jest prawda.

#10 Czego wstydzimy się najbardziej?Twoje zainteresowania

Nawet hobby ma różne statusy w oczach społeczeństwa. To straszne, ale taka jest prawda. Ale jeśli naprawdę lubisz czytać, być częścią klubu, kolekcjonować figurki, robić na drutach lub cokolwiek innego, powinieneś być z tego dumny. Pod warunkiem, że nie jest to szkodliwe dla nikogo!

#11 Bycie emocjonalnym

Bycie dorosłym oznacza czasami, że nie okażesz zbyt wiele emocji, bo przecież powinniśmy je trzymać w ryzach, prawda? Mimo to nie jesteś robotem i powinieneś mieć możliwość wyrażania swoich emocji. Więc pozwól łzom płynąć, gdy Twoje serce pęknie, a nawet podczas oglądania filmu. Nie musisz się wstydzić, kiedy wyrażasz siebie i nie jesteś w stanie powstrzymać swoich prawdziwych emocji.

#12 Sposób ubierania się

Być może społeczeństwo ma pewne pomysły na temat tego, jak się ubierać, ale nie powinieneś dołączać do tych, którzy cię zawstydzają ze względu na sposób ubierania się. Powinieneś być dumny z tego, co aktualnie nosisz. Twoje ubrania powinny być tylko i wyłączanie Twoją decyzją, więc noś je z pewnością siebie.

#13 Poronienie lub niemożność poczęcia

Być może nie mówi się o tym wystarczająco. Poronienia i niezdolność do poczęcia nie są niczym przyjemnym, ale kobiety tendencje do ponoszenia za to winy. Prawda jest taka, że ​​zwykle to nie Twoja wina. Powinieneś ciągle przypominać sobie, że na wiele rzeczy nie masz wpływu.

Mama nadzieję, że ten artykuł przypomni Ci, że jesteś wartościową osobą i nie masz się czego wstydzić. Każdy z nas ma prawo być inny i doświadczać innych rzeczy.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com