Kategorie Zdrowie

9 zachowań pacjentek, które doprowadzają ginekologów do białej gorączki

Kobiece części ciała wymagają troski, dlatego należy się badać. Regularne wizyty u ginekologa są nieodłączną częścią dbania o zdrowie.

Jednak dla wielu kobiet wizyta u ginekologa to dość wstydliwa sprawa. Dyskomfort prowadzi do zachowań, które doprowadzają specjalistów do białej gorączki. Pamiętajmy, że lekarze to profesjonaliści i raczej przyzwyczajeni są do swojej pracy, więc niewiele rzeczy jest ich w stanie zaskoczyć.

Warto więc skupić się na własnym zdrowiu bardziej niż na wstydzie, by uniknąć tych 9. zachowań.

#1 Odwoływanie wizyty z powodu okresu

Wszyscy wiemy, że lekarze do zajęci ludzie. Choć podczas „tych dni” komfort może spaść do zera, ginekolodzy są przyzwyczajeni do widoku krwi i zgodnie twierdzą, że wolą widoki niczym z filmu „Carrie” niż odwołaną wizytę.

#2 Ciągłe proszenie pacjentki o przybliżenie się

Badanie trudno przeprowadzić z dużej odległości. Kiedy lekarz ciągle musi prosić o przesunięcie się, same rozumiecie, że może to trochę irytować. Sprawnie przeprowadzone badanie z pewnością zajmie mniej czasu, niż podczas próby zachowania jakiejkolwiek prywatności.

#3 Zabieranie partnera na wizytę

Tym razem to lekarz czuje się niekomfortowo, kiedy musi przeprowadzić badanie w obecności twojego partnera. Właściwie, po co w ogóle go przyprowadzać?

#4 Odwoływanie się do Google jako lekarza

Nie ma znaczenia co ci dolega, Google upewni cię w mniej niż 20 minut, że masz raka mózgu. Nie powołuj się więc na internetowe rady i pozwól lekarzowi wykonywać pracę.

#5 Nie informowanie lekarza o swoim stanie zdrowia

Jeśli na co dzień coś jest nie tak, powiedz o tym podczas wizyty. Mały PMS jeszcze nikogo nie zabił, ale jeżeli pewne objawy choćby podczas okresu utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, warto o nich wspomnieć.

#6 Nie informowanie o preferencjach

Ginekolodzy rozumieją, że niektóre kobiety wolą unikać lekarzy płci męskiej. Wystarczy o tym wspomnieć, by przenieść wizytę do innego lekarza. To frustrujące kiedy podczas wizyty zachowujesz się jak sparaliżowana, bo wstydzisz się poprosić o zmianę.

#7 Brak dbałości o higienę

Mogłoby się wydawać, że to sprawa dość oczywista. Ginekolodzy jednak grzecznie przypominają, nie zapomnij czystej bielizny i upewnij się, że brałaś prysznic.

#8 Unikanie badań

Regularne badania to podstawa, kobiety często ich unikają i czekają na ostatnią chwilę, kiedy coś złego zaczyna się dziać i odczuwają fizyczne objawy. W takich sytuacjach często jest za późno. Szybka diagnoza gwarantuje większe szanse na skuteczne leczenie. Nie zapominajmy o tym.

#9 Proszenie o nieujawnianie informacji

Nawet jeśli jest przyjacielem twojego przyjaciela, nadal jest lekarzem. Bez względu na to, jakie relacje was łączą, nadal ma obowiązek wykonywać swoją pracę. Prywatne informacje zawsze zostają tajemnicą, a każda pacjentka jest traktowana tak samo.