×

Umieściła laski cynamonu w słoiku i zalała je oliwą. Otrzymała remedium na wiele dolegliwości

Jedne przepisy są bardziej oczywiste, inne mniej. Umieszczenie lasek cynamonu w słoiczku z oliwą zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to czymś zupełnie dziwnym, a wręcz bezsensownym, kiedy przyjrzymy się właściwościom takiej mieszanki, które okazują się być niezwykle użyteczne, wszystko zmienia się o 180 stopni.

Właściwości cynamonu

Często patrząc na produkty spożywcze czy przyprawy bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie walory smakowe i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu smaczne rzeczy znacznie łatwiej przechodzą nam przed gardło. Warto jednak, przynajmniej czasami, przyjrzeć się ich właściwościom. Jedną z takich przypraw jest cynamon.

<a href=Pxhere">

Pxhere

Cynamon. Przyprawa, która przez większość ludzi jest dodawana tylko i wyłącznie do podkreślenia smaku do ciast, herbat czy kawy. Większość ludzi nawet nie wyobraża sobie, żeby można było go wykorzystać w inny sposób. Większość ludzi także nie daje sobie sprawy z szeregu właściwości i korzystnego wpływu dla zdrowia tej niezwykłej przyprawy. Przechodząc już do rzeczy, cynamon ma pozytywny wpływ na metabolizm, działa antybakteryjnie i jest bogaty w przeciwutleniacze (antyoksydanty), które mają duży wpływ na wygląd ciała, samopoczucie i funkcjonowanie różnych układów organizmu człowieka. W cynamonie znajdziemy także taninę, która według badań spowalnia podział komórek nowotworowych.

<a href=Wikipedia">

Wikipedia

Cynamon w połączeniu z oliwą

A gdyby tak połączyć cynamon z oliwą? Pewna kobieta usłyszała od przyjaciółki, że takie połączenie jest idealnym „lekarstwem” na różnego rodzaju dolegliwości. Dolegliwości, takie jak przeziębienie czy bóle reumatyczne. Nasza bohaterka liczyła na to, że cynamon w połączeniu z oliwą pomoże jej zwalczyć doskwierające bóle głowy, bo miała już dość środków przeciwbólowych w postaci tabletek. Bez dłuższego zastanawiania postanowiła przygotować olejek na bazie oliwy i cynamonu.

<a href=Publicdomainpictures">

Publicdomainpictures

Kobieta włożyła do słoika 12 lasek cynamonu i zalała je 200 ml oliwy. Całość odstawiła na 3 tygodnie do ciepłego i suchego miejsca. Co jakiś czas dodatkowo potrząsała słoikiem. Po upływie 3 tygodni wyjęła pozostałości lasek cynamonu i wmasowała go w skórę głowy. Choć pierwotnie nie była przekonana do tej metody, po pewnym czasie wydarzyło się coś niewiarygodnego. Ból zniknął!

Tak przygotowaną mieszankę można z powodzeniem przyjmować bezpośrednio doustnie lub dodawać jej kilka kropel chociażby do ulubionej sałatki.

Źródła: podaj.to

Może Cię zainteresować