×

6 ćwiczeń, które pomogą Ci zmniejszyć uczucie głodu lub sprawią, że zjesz mniej

Jedną z największych barier w przeprowadzeniu dobrego treningu jest doskwierające nam uczucie głodu. Znacz je z autopsji? Co zrobić, kiedy pod ręką nie mamy nic do jedzenia, burczy nam w brzuchu i mamy ochotę poćwiczyć? A może po prostu lada moment masz zrobić trening, a Twój pusty żołądek nie daje Ci o sobie zapomnieć lub chcesz ograniczyć swój apetyt? Jak pomóc sobie w takiej sytuacji? Okazuje się, że jest na to sposób. Istnieje bowiem wiele ćwiczeń, które mogą pomóc nam w walce z głodem zapewniając tym samym satysfakcję z treningu i poprawiając nasze samopoczucie.

Poznaj kilka ćwiczeń, które pomogą Ci uporać się z głodem w niespełna 5 minut lub ograniczą Twój apetyt

Ćwiczenie 1.

Niektórzy uważają, że to ćwiczenie pozwoli Ci zwalczyć głód, nawet kiedy nie jesz przez cały dzień. Wszystko, czego potrzebujesz do jego wykonania, to krzesło lub mały stolik. Zegnij się w stawie biodrowym tak, aby tułów był równolegle do podłoża i oprzyj ugięte w stawie łokciowym ramiona o krzesło, stolik lub w ostateczności o ścianę. Weź głęboki wdech jednocześnie wciągając brzuch. Wstrzymaj oddech przez 3-4 sekundy. Zrób wydech i rozluźnij mięśnie brzucha. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Poczucie głodu zniknie natychmiast lub po kilku minutach.

Ćwiczenie 2.

Kwiat lotosu to ćwiczenie, a właściwie pozycja, która pomoże Ci kontrolować oddech i zapanować nad uczuciem głodu. Aby usiąść w pozycji lotosu należy usiąść ze skrzyżowanymi nogami i stopami umieszczonymi na udach nogi przeciwnej. Pozycja ta jest także uważana za najlepszą pozycję do siedzenia na podłodze, ponieważ zmusza biodra do mechanicznej, pasywnej rotacji zewnętrznej i automatycznie stabilizuje miednicę,

Ćwiczenie 3.

Kolejne ćwiczenie to pies z głową w dół. Niektórzy uważają, że to ćwiczenie może pomóc w walce z przejadaniem się, a także sprawić, że Twój głód nie będzie tak doskwierający. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do pozycji na czworaka, a następnie unieś biodra i kolana tak, aby układ Twojego ciała przypominał odwróconą literę V. Regularne wykonywanie tej pozycji wzmacnia barki, zwalcza bóle pleców, otwiera klatkę piersiową i usuwa zmęczenie.

Ćwiczenie 4.

Ćwiczenie numer 4. to pozycja kobry. Aby wykonać je poprawnie, na początku połóż się płasko na brzuchu, oprzyj czoło na macie, rozluźnij kręgosłup i oddychaj. Umieść dłonie po bokach klatki piersiowej, podwiń kość ogonową, dociśnij stopy do maty i z wdechem odepchnij się mocno od dłoni i unieś głowę, klatkę piersiową, ramiona, łokcie i górną część tułowia. Staraj się unosić dzięki pracy mięśni pleców.Z wydechem powoli wyprostuj ramiona i delikatnie odchyl szyję, żeby popatrzeć do przodu i do góry. Zostań w tej pozycji na kilka oddechów. Z wydechem zegnij łokcie, odłóż na matę kolejno brzuch, klatkę piersiową, szyję i twarz. Rozluźnij całe ciało.

Ćwiczenie 5.

Usiądź na ziemi z wyprostowanymi nogami. Następnie ugnij je w kolanach i delikatnie unieś. Wyciągnij ramiona przed siebie tuż obok nóg i przytrzymaj tę pozycję przez co najmniej kilka sekund.

Ćwiczenie 6.

Połóż się na plecach i przenieś nogi za głowę próbując dotknąć podłogi. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, przenieś nogi jak najdalej za siebie i przytrzymaj przez kilka sekund. Pamiętaj o tym, aby starać się nie odrywać ramion od podłoża. Pozycja pługa, bo o niej mowa, ma niezwykle korzystny wpływ na kręgosłup i całe plecy.

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować