Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Jedno ćwiczenie, wiele korzyści. Usuwa ból pleców, modeluje brzuch, odpręża

Siedzący tryb życia jest plagą XXI. Siedzimy w drodze do pracy, w pracy, po pracy przed telewizorem, po pracy przed komputerem. Siedząc spędzamy znaczną część naszego czasu, co prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu. Cierpi na tym m.in. nasza postawa, a zwłaszcza plecy, ramiona, biodra. Jak temu zapobiec?

Z pomocą przychodzi tutaj pewne ćwiczenie, które pomoże Ci rozluźnić pospinany mięśnie i przynajmniej w jakimś stopniu przywrócić Twojemu ciału równowagę. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Jedno ćwiczenie wykonywane przez kilka minut dziennie nijak ma się do wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Jest jedynie jednym klockiem w całej układance, któremu warto poświęcić swoją uwagę.

Jak poprawnie wykonać ćwiczenie?

Uklęknij na kolanach i pomału usiądź na ziemi, tak aby stopy znajdowały się na linii bioder (nie pod pośladkami). Powoli połóż się na plecach wydychając powietrze i podeprzyj się na łokciach. Gdy już przyjąłeś tę pozycję, rozłóż ramiona na podłożu i wyciągnij je nad głową, która powinna spoczywać na ziemi. Czujesz rozciąganie w klatce piersiowej i biodrach? Świetnie! Postaraj się jak najszybciej uspokoić swój oddech i pozostań w tej pozycji przez najbliższe dwie minuty. W sytuacji gdy nie potrafisz wytrzymać dwóch minut, podziel sobie ćwiczenie na 2 lub nawet 3 serwie, które w sumie będą dawać czas dwóch minut.

Imgur

Uwaga! Jeśli nie czujesz się komfortowo w tej pozycji, bo np. czujesz duże napięcie w okolicy krzyżowej lub odczuwasz ból stóp, spróbuj wykonać je leżąc na macie. W sytuacji, gdy jest dla Ciebie niewykonalne (mięśnie są zbyt mocno przykurczone), przejdź do nieco wyższej pozycji, tzn. podeprzyj się na przedramionach. Będzie zdecydowanie łatwiej, a Ty wykonasz ćwiczenie poprawnie. Sposób wykonania został przedstawiony na poniższym zdjęciu.

Spróbuj i daj znać, czy odczułeś jakąkolwiek różnicę po wykonaniu tego ćwiczenia 😉

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl
Fotografie: imgur.com