Kategorie AkcesoriaAktywność fizyczna / fitnessCiałoĆwiczeniaUrodaZdrowie

Weź butelkę wody i wysmuklij swoje uda. Kobiety są zachwycone tymi ćwiczeniami

Badania przeprowadzone na University of Texas Medical Branch-Galveston dowodzą, że wykonywanie jednego ćwiczenia dziennie daje lepsze rezultaty niż chodzenie na siłownie raz w tygodniu. Nasuwa się jednak pytanie, jakie ćwiczenie wybrać? My już wybraliśmy! Poniżej znajdziesz ćwiczenie, które nie wymaga od Ciebie posiadania dodatkowego sprzętu. Wszystko, czego potrzebujesz, to butelka wody i 15 minut czasu dziennie. Efekty już wkrótce mile Cię zaskoczą!

Ten proste ćwiczenie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby wysmuklić nogi

Ćwiczenia z butelką na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wyjątkowo proste. W końcu kto nie jest w stanie utrzymać butelki z wodą między nogami? W rzeczywistości butelka z wodą jest tak naprawdę świetnym narzędziem, dzięki któremu uda nam się przeprowadzić naprawdę ciężki trening. To dzięki niej jesteśmy w stanie aktywować i zmusić do pracy wewnętrzną i zewnętrzną część uda, pośladki, mięśnie brzucha i dolną część pleców.

Weź butelkę wody i wysmuklij swoje uda. Kobiety są zachwycone tymi ćwiczeniami
Brightside

Jak ćwiczyć?

  • weź pełną butelkę (im większa tym lepiej) i umieść ją wysoko między nogami – bezpośrednio pod kroczem
  • ustaw stopy równolegle jak najbliżej siebie
  • ściśnij butelkę przy użyciu ud
Weź butelkę wody i wysmuklij swoje uda. Kobiety są zachwycone tymi ćwiczeniami
Brightside
  • dodaj ruchy miednicy. W tym celu napnij pośladki, podwiń miednicę pod siebie jednocześnie napinając mięśnie brzucha zbliżając mostek do miednicy (plecy zrobią się lekko zaokrąglone). Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj
Weź butelkę wody i wysmuklij swoje uda. Kobiety są zachwycone tymi ćwiczeniami
Brightside
  • wykonuj ćwiczenie powoli i dokładnie. Staraj się nie obciążać przy tym kolan (nie przesuwać środka ciężkości ciała do przodu)

Stopniowanie treningu

Opisane powyżej ćwiczenie nie stanowi dla Ciebie większego problemu? Przejdź do następnej wersji tego ćwiczenia i umieść butelkę niżej – im butelka niżej, tym trudniej jest ją utrzymać.

Ćwiczenia na wysmuklenie ud
Brightside

Butelka jest tutaj niezwykle istotna. Dzięki niej nauczysz się aktywować mięśnie do pracy. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. W przyszłości nie będziesz potrzebować dodatkowego przedmiotu, dzięki czemu będziesz w stanie wykonywać to ćwiczenie w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, np. stojąc w kolejce do kasy.

Korzyści

Oprócz napięcia mięśniowego i redukcji tkanki tłuszczowej, ćwiczenie z butelką aktywuje mięśnie dna miednicy, zmniejsza ból pleców i pomaga w leczeniu problemów zdrowotnych u kobiet, takich jak chociażby nietrzymanie moczu.

A Ty jakie ćwiczenie byś poleciła, gdybyś mogła wybrać tylko jedno ćwiczenie?

Źródła: brightside.me
Fotografie: brightside.me