×

8 prostych ćwiczeń na zredukowanie wałeczków i boczków. Nim się obejrzysz problem zniknie

Nie mamy większego wypływu na to gdzie zbiera się tłuszcz. Decydującym czynnikiem jest rodzaj naszej sylwetki. U jednych będzie go więcej na brzuchu, a u innych na udach. Są jednak miejsca, w których szczególnie lubi się zbierać i trudno się go stamtąd pozbyć, czyli tzw. boczki. Ale spokojnie mamy na to sposób!

Boczki pojawiają się nad biodrami, w okolicach pach oraz na plecach. Chociaż tłuszcz z pleców może być trudny do wyeliminowania, możesz to osiągnąć dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Będzie wymagało to od Ciebie zaangażowania i regularności, ale uwierz, warto.

1# Superman

źródło: google

źródło: google


Połóż się na brzuchu, wyciągnij przed siebie ręce i unieś je nad ziemię. W tym samym momencie wyprostu i unieś nogi. Unikaj patrzenia w górę, trzymaj głowę w neutralnej pozycji podczas podnoszenia rąk i nóg. Utrzymaj tę pozycję przez 2-3 sekundy i opuść kończyny na ziemie. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

2# Podciąganie

źródło: google

źródło: google


Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebował drążka. Rozłóż ręce na szerokość barków i chwyć drążek obiema dłońmi. Wysuń klatkę piersiową i lekko wygnij plecy. Podciągnij się, używając mięśni pleców, aż Twoja broda będzie ponad drążkiem. Powoli opuść się do pozycji wyjściowej i wykonaj ruch ponownie. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

3# Plank bokiem

źródło: google

źródło: google

Połóż się na bok, oprzyj na przedramieniu i załóż jedną nogę na drugą. Unieś biodra i kolano do góry i utrzymaj tę pozycję przez 1 minutę. Następnie obróć się na drugą stronę i powtórz czynności.

4# Naprzemienne podnoszenie kończyn

źródło: google

źródło: google

Uklęknij na kolana i oprzyj się rękoma o podłoże. Dłonie mają być rozstawione na szerokość barków. Wyciągnij jedną rękę przed siebie, a przeciwną nogę za siebie, trzymając biodra prostopadle do ziemi. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Następnie powtórz to ćwiczenie na drugą rękę i nogę. Zmieniaj strony, aż zrobisz każdą z nich pięć razy.

5# Pompki

źródło: google

źródło: google


Oprzyj się na rękach i kolanach, kładąc ręce nieco szerzej niż ramiona. Wyciągnij nogi za siebie, kładąc palce u stóp na ziemi, aby utrzymać ciało uniesione. Zegnij ręce w łokciach, powoli opuszczając ciało, aż klatka piersiowa znajdzie się kilka centymetrów nad podłogą. Utrzymaj tę pozycję 2 sekundy i podnieś się do góry. Powtarzaj tyle razy, ile możesz.

6# Skip A

Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Podnieś lewe kolano, mocno odpychając prawą stopą od ziemi, podskakując w górę. Robiąc to, odwódź lewą rękę do przodu, a prawą do tyłu. Energicznie zmieniaj strony. Możesz to robić tak długo, jak chcesz, ale nie mniej niż minutę.

7# Unoszenie klatki piersiowej – pozycja kobry

źródło: google

źródło: google

Połóż się na brzuch, połóż dłonie po obu stronach ciała. Ściśnij pośladki, aby zaangażować kręgosłup, jednocześnie podnosząc głowę i górną część klatki piersiowej ku górze. Pozostań w tej pozycji przez trzy sekundy, zanim wrócisz do pozycji wyjściowej i powtórz dziesięć do dwunastu razy.

8# Odwrócone pompki

Połóż się na plecach, ugnij kolana i oprzyj stopy na podłodze. Połóż ręce po bokach, zegnij je w łokciach i opierając się na nich podnieś do góry klatkę piersiową. Utrzymaj tę pozycję przez dwie do trzech sekund, po czym rozluźnij ciało i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch dwanaście do piętnastu razy.

Źródła: www.powerofpositivity.com

Może Cię zainteresować