×

3 proste i skuteczne ćwiczenia na piękne i jędrne pośladki. Wykonasz je nie wychodząc z domu

Mamy dla Was konkretny, 30-dniowy, zestaw ćwiczeń na idealne pośladki, opracowany przez profesjonalną trenerkę – Angelę Lee.

<a href=brightside">

brightside

Liczba, oznacza ilość powtórzeń, którą należy wykonywać każdego dnia. Pamiętaj o tym, aby ćwiczenia odbywały się w seriach trwających 2 – 3 minuty. Pomiędzy seriami zachowaj jednominutową przerwę.

Całość nie może trwać więcej niż 11 minut na cały dzień. Nie ignoruj też dni, w których przewidziana jest przerwa. Mięśnie potrzebują odpoczynku, aby nabrać siły.

1. Ćwiczenie podstawowe

<a href=brightside">

brightside

To ćwiczenie jest niemal identyczne, jak zwykłe przysiady. Wyciągnij ręce przed siebie (na wysokość barków), trzymając plecy cały czas proste. Zegnij nogi w kolanach i przyjmij taką pozycję, jakbyś siadała na krześle, ale pupę zniż jeszcze bardziej. Pamiętaj o wyciągniętych ramionach, prostych plecach i o tym, aby kolana nie wykraczały poza linię stóp. Trzymaj równowagę.

2. Ćwiczenie z hantlami

<a href=brightside">

brightside

Stań prosto i rozstaw nogi na szerokość bioder, stopy kierując delikatnie na zewnątrz. Zamiast wyciągać ręce przed siebie, pozostaw je opadające wzdłuż ciała, w dłoniach trzymając hantle i wykonuj ćwiczenie analogicznie do pierwszego. Co kilka dni możesz zwiększać ciężar hantli, jednak jeśli poczujesz, że są zbyt ciężkie wróć do poprzedniego.

3. Ćwiczenie kompleksowe

<a href=brightside">

brightside

Stań prosto i rozstaw nogi na szerokość większą niż barki. Trzymaj plecy proste, a ręce umieść za głową, splatając palce. Wykonuj przysiady, pilnując postawy. Stopy skieruj delikatnie na zewnątrz. Nie naciskaj na szyję rękami i nie pochylaj głowy do przodu. Kręgosłup i kark powinny być w linii prostej.

Lato coraz bliżej, więc warto zadbać o swoje ciało 🙂

Może Cię zainteresować