Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

3 proste i skuteczne ćwiczenia na piękne i jędrne pośladki. Wykonasz je nie wychodząc z domu

Mamy dla Was konkretny, 30-dniowy, zestaw ćwiczeń na idealne pośladki, opracowany przez profesjonalną trenerkę – Angelę Lee.

brightside
brightside

Liczba, oznacza ilość powtórzeń, którą należy wykonywać każdego dnia. Pamiętaj o tym, aby ćwiczenia odbywały się w seriach trwających 2 – 3 minuty. Pomiędzy seriami zachowaj jednominutową przerwę.

Całość nie może trwać więcej niż 11 minut na cały dzień. Nie ignoruj też dni, w których przewidziana jest przerwa. Mięśnie potrzebują odpoczynku, aby nabrać siły.

1. Ćwiczenie podstawowe

brightside
brightside

To ćwiczenie jest niemal identyczne, jak zwykłe przysiady. Wyciągnij ręce przed siebie (na wysokość barków), trzymając plecy cały czas proste. Zegnij nogi w kolanach i przyjmij taką pozycję, jakbyś siadała na krześle, ale pupę zniż jeszcze bardziej. Pamiętaj o wyciągniętych ramionach, prostych plecach i o tym, aby kolana nie wykraczały poza linię stóp. Trzymaj równowagę.

2. Ćwiczenie z hantlami

brightside
brightside

Stań prosto i rozstaw nogi na szerokość bioder, stopy kierując delikatnie na zewnątrz. Zamiast wyciągać ręce przed siebie, pozostaw je opadające wzdłuż ciała, w dłoniach trzymając hantle i wykonuj ćwiczenie analogicznie do pierwszego. Co kilka dni możesz zwiększać ciężar hantli, jednak jeśli poczujesz, że są zbyt ciężkie wróć do poprzedniego.

3. Ćwiczenie kompleksowe

brightside
brightside

Stań prosto i rozstaw nogi na szerokość większą niż barki. Trzymaj plecy proste, a ręce umieść za głową, splatając palce. Wykonuj przysiady, pilnując postawy. Stopy skieruj delikatnie na zewnątrz. Nie naciskaj na szyję rękami i nie pochylaj głowy do przodu. Kręgosłup i kark powinny być w linii prostej.

Lato coraz bliżej, więc warto zadbać o swoje ciało 🙂

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me